Yargıç Microsoft'un Activision Blizzard alımı hakkında kararını açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Yargıç Microsoft’un Activision Blizzard alımı hakkında kararını açıkladı

Yargıç, Microsoft'un Activision Blizzard'ı 75 milyar dolara alması lehinde bir karar verdi.

Microsoft Kripto Madenciligine Darbe Vurdu

Yargıç, Microsoft‘un Activision Blizzard’ı 75 milyar dolara alması lehinde bir karar verdi.

Microsoft ile oyun firması Activision Blizzard arasında süregelen mahkemede karar açıklandı. Yargıç, Microsoft’un alımı yönünde bir karar vererek sürecin tamamlanmasını istedi.

Yargıç Microsof’tan yana karar açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Microsoft, 75 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alma işlemini tamamlayabilir. Bir federal yargıç, Microsoft’un bu satın almayı gerçekleştirebileceğine hükmederek, Biden yönetiminin büyük birleşmeleri kontrol altında tutma çabalarında büyük bir gerileme yaşattı.

Bu anlaşma, Microsoft’un Xbox video oyun işini Call of Duty, World of Warcraft ve Candy Crush gibi popüler serilerin yayıncısıyla birleştirecektir. Yargıcın kararı, ABD’nin bu iki şirketin birleşmesine herhangi bir engel olmadığı anlamına gelirken, şirketler hala Birleşik Krallık’tan onay bekliyorlar.

Federal Ticaret Komisyonu (FTC), bu anlaşmanın tamamlanmasını önlemek için bir ihtiyati tedbir talebinde bulunmuştu, ancak anlaşma Ağustos ayında yapılması planlanan bir FTC duruşmasından önce tamamlanabilir. FTC, bu karara itiraz edebilir veya anlaşmayı engellemek için mücadeleye devam edebilir.

FTC, anlaşmanın Microsoft’a Activision oyunlarına erişim konusunda kontrol yetkisi vereceğini ve bu durumun kullanıcıların ötesindeki tüketicileri etkileyeceğini iddia ediyor. Buna karşın Microsoft, anlaşmanın oyuncular ve rekabet için olumlu bir adım olduğunu savunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x