Yükleniyor...

Yarılanma İle Birlikte Bitcoin Topluluğunda Neler Yaşandı?

Bitcoin yarılanmasındaki heyecan eksikliğine ve fiyattaki heyecansız gelişmelere rağmen, topluluk hissi hala olumlu olarak görülüyor.

bitcoin outperforms 1

Bitcoin yarılanmasındaki heyecan eksikliğine ve fiyattaki heyecansız gelişmelere rağmen, topluluk hissi hala olumlu olarak görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Veri analitiği platformu The Tie’in kurucu ortağı ve CEO’su Joshua Frank’e göre, Bitcoin önceki günlerde meydana gelen beklenmedik çökmesine ve o günkü heyecansız gösterisine rağmen; yarılanma sırasında güçlü kaldı.

Frank; “Yarılanma Bitcoin için hala önemli” dedi. Frank, “Son 24 saat içinde 4119 tweet’in %65’i Bitcoin ile ilgili olurken, yarılanmanın pozitif etkileri hala devam ediyor.” diye konuştu. Twitter’daki #BitcoinHalving ve # BitcoinHalving2020 hashtag’lerini kullanan tweet’lerde de yine olumlu bir hava hakimdi.

Yarılanmadan önce, Bitcoin yılın en yüksek seviyesinde ilgi gördü. Bu ilgi 7 Mayıs’ta 10 bin dolara tırmanmasından kısa bir süre önce gerçekleşti. Bununla birlikte pozitiflik kısa sürdü. Bitcoin fiyatı aniden düşünce, yarılanmadan sadece 2 gün önce yatırımcıların yüzleri buruştu.

Frank, “9 Mayıs’ta Bitcoin’in fiyatı %10’un üzerinde düştüğünden, piyasa ilgisi 12 Mart’taki” Kanlı Perşembe”den bu yana en düşük seviyeye geldi.” dedi.

Yine de bir fiyat düşüşünün yarattığı olumsuz havaya rağmen, yatırımcılar dirençli kalırken, ilgi sadece 24 saat içinde geri döndü.

Yarılma gününe bakacak olursak; Bitcoin Haziran 2019’dan bu yana en çok tartışıldığı günlerden birini yaşadı: 12 Mart ‘Kanlı Perşembe’

Bununla birlikte daha da dikkat çekici olan ise Bitcoin’in Twitter baskınlığıydı. Frank’e göre, 11 Mayıs’ta Bitcoin’in Twitter hakimiyeti 8 Aralık 2017’den bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Bu nedenle, Bitcoin yarılanması pek heyecanlı geçmese de, en azından devamında gelen pozitif hava; beklentileri aşmaya devam etti.