Yükleniyor...

Yarılanma Öncesinde ve Sonrasında Bitcoin’in Fiyatını Bekleyen Zorluklar

Bildiğiniz gibi her dört yılda bir Bitcoin madencilik ödülü yarı yarıya düşüyor ve buna yarılanma deniliyor.

Bitcoin BTC 2020

Bildiğiniz gibi her dört yılda bir Bitcoin madencilik ödülü yarı yarıya düşüyor ve buna yarılanma deniliyor. Üçüncü Bitcoin yarılanması Mayıs ayında gerçekleşecek ve analistler geçmişte de olduğu gibi yarılanmanın Bitcoin’in fiyatının yukarı yönlü etkilemesini ve fiyatın rekor tazelemesini bekliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto ticaret grafiklerinin görselleştirilmesi alanında benzersiz çalışmalara imza atan analitik ekibi Otical Art, üçüncü yarılanma etkinliğinden önce ve sonra ortaya çıkabilecek en önemli fiyat hareketi faktörlerini bir araya getirdi ve ortaya oldukça karmaşık bir grafik çıkmış oldu.

Bitcoin Yarılanma 2020

Otical Art analistleri, bugünün piyasasının 2014 ayı piyasasıyla karşılaştırmayı uygun gördüklerini belirtiyorlar. Analistler, devam eden ralliye rağmen Bitcoin piyasasının boğa akümülasyonunda sıkışıp kaldığı sonucuna varırken, ayı piyasasına dönülmesi durumunda 2014 yılına kıyasla ayı piyasasının üç kat daha uzun süreceği sonucuna vardılar. Altı yıl önce, bu aşama Aralık 2013 ile Ocak 2015 arasında 13 ay sürdü. Bu sebeple yarılanma sonrası ortaya çıkacak olan ve büyük umutlarla beklenen gerçek boğa piyasasının gelişi 2021’nin ilk çeyreğini bulabilir.

Bitcoin Yarılanma 2014

Analistler tarafından paylaşılan yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, yarılanmadan hemen önce Bitcoin’in (BTC) fiyatı ‘direnç dışı halkası’ ile karşılaşabilir ve bu halkayı kıramayarak düşüşe geçebilir. Bu faktör fiyatın önemli ölçüde düşmesine sebep olacak ve geleneksel piyasa psikolojisi döngülerindeki ‘inançsızlık’ aşamasına benziyor

Ayrıca, gerçek boğa piyasasına girilmesi öncesinde fiyatın ikinci Fibonacci kanalını kırması gerekiyor. Bu, Fibonacci sayılarına dayalı destek ve direnç seviyelerini tahmin etmek için kullanılan paralel eğilim çizgilerini ifade eder. Sonuç olarak, yarılanmanın hemen ardından fiyatın yükselmesi beklenmiyor ve buraya kadar


Üyelik
Bildir
guest

2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ahmet Solgun
Ahmet Solgun
2 yıl önce

Ömer harika bir konuya değinmişsin, tebrikler

Orhan Korkmaz
Orhan Korkmaz
2 yıl önce

Şimdi alınsınmı

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x