Yükleniyor...

Yarılanma Sonrası Bitcoin (BTC) Dump’ı Artış Gösterdi: Peki Ama Neden?

Bitcoin yarılanması etkinliğine neredeyse bir ay oldu ancak yeni bir yükseliş trendi veya yarılanma sonrası tasfiye olmadı.

bitcoin madenciliği

Bitcoin yarılanması etkinliğine neredeyse bir ay oldu ancak yeni bir yükseliş trendi veya yarılanma sonrası tasfiye olmadı. Bitcoin fiyatı o zamandan beri garip bir şekilde, nispeten yana doğru hareket etti.

Ancak yarılanmadan bu yana değişen metriklerden biri de, BTC madencilerinin dump etme miktarı. Peki madenciler ne zaman ellerindekini yüksek fiyatlar için tutmaya başlayacak?

Yarılanma Sonrası BTC Dump’ı Artış Gösterdi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in son yarılanması, kripto varlığının şimdiye kadarki en çok beklenen olayıydı. Geçmiş yarılanmalar sırasında, kripto dünyasının takip eden günlerde BTC’yi neyin beklediği konusunda hiçbir fikri yoktu.

Ancak geçmiş dönemler, Bitcoin’in blok ödülünün yarılanmasından hemen sonra parabolik rallilere devam ettiğini gösterdi.

Bilindiği üzere son yarılanmada BTC madencilik ödülü blok başına 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düştü.

Bu önemli azalma, üretim maliyetinde keskin bir artışa neden oldu.

Analistler uzun zamandır bu durumun ortaya çıkmasının ardından madencilerin BTC’lerini zararda satmak yerine, belirgin fiyatlar için tutmaya başlayacakları sonucuna vardı.

Ancak tam tersi oldu. Bir metriğe göre Bitcoin madencileri, sahip oldukları Bitcoin’leri her zamankinden daha fazla dump ediyorlar.

Nedeni ise basit: gelir kaybını telafi etmek.

Yarılanma sonrasında üretim maliyeti iki katına çıktı. Çok daha ucuza çıkarılan BTC, işletme giderlerindeki artıştan kaynaklanan zararları telafi etmek için daha yüksek bir oranda satılmaktadır.

İlginç olan, madenciler tarafından satılan BTC miktarının keskin bir şekilde artmasına rağmen, Bitcoin fiyatının satıştaki artıştan henüz etkilenmemiş olmasıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x