Yükleniyor...

Yarılanma Yaklaştıkça FOMO Bitcoin Fiyatını Arttırıyor! Peki Yarılanma Sonrası BTC’de Yön Neresi?

Bitcoin yarılanması yaklaştıkça, BTC fiyatı olumlu bir ralliye tanık oluyor, ancak analistler bunun FOMO organizesinden başka bir şey olmadığını söylüyor.

Yarılanma Yaklaştıkça FOMO Bitcoin Fiyatını Arttırıyor Peki Yarılanma Sonrası BTC’de Yön Neresi

Bitcoin yarılanması yaklaştıkça, BTC fiyatı olumlu bir ralliye tanık oluyor, ancak analistler bunun FOMO organizesinden başka bir şey olmadığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı, 9.200 dolar seviyelerine geri çekilmeden önce yaklaşık 9.400 dolar seviyesinde işlem gördü. Birkaç kripto para trader’ı, 12 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan Bitcoin yarılanmasından önce uzun vadeli kazanımlar görülebileceğini söylemişti.

Bitcoin fiyatı şu anda 9.000 dolar seviyesinde zayıf destek ve 9.500 dolar seviyesinde direnç gösteriyor. Birkaç analiste göre, Bitcoin fiyatı yaklaşmakta olan yarılanma nedeniyle arttı.

FOMO Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Artışı Tetikledi

Bazı BTC trader’larına ve analistlerine göre, Bitcoin piyasasındaki son yükseliş eğilimi, yaklaşan Bitcoin yarılanması nedeniyle tetiklendi. Beklenen etkinliğin önümüzdeki hafta 12 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Yarılanma olayı, önde gelen kripto para biriminin günlük arz oranını yarıya indirecek ve her mayınlı blok için ödül yarıya düşecek. BTC yatırımcıları, yarılanma anlatımının yatırımcılar arasında bir FOMO oluşturduğunu ve dolayısıyla Bitcoin fiyatında artışa sebep olduğunu iddia ediyor.

Kısa Vadede Büyük Bir Gerileme Yaşanabilir

Bitcoin fiyatındaki son artış, Bitcoin’in çok kısa sürede yaklaşık 8.000 dolardan 4.000 doların altına düştüğü Mart ortasındaki tarihi bir çöküşün ardından gerçekleşti. ABD Federal Rezervi’nin geniş ve genişleyen teşvik programı da son günlerdeki yükseliş Bitcoin değerlemesinde rol oynadı. Ancak, Bitcoin fiyatının kısa vadede düşmesi bekleniyor.

CNBC ile yapılan bir röportajda Morgan Stanley’deki küresel dengeli risk kontrol stratejisinin başkanı Andrew Harmstone, gelişmekte olan piyasalardaki olumlu toparlanmanın yatırımcıların “küresel ekonomiye olan zararı reddettiği için” meydana geldiğini açıkladı. Ayrıca, Bitcoin ve hisse senedi piyasalarının hala oldukça değişken olduğunu belirtti. Teknik göstergelere göre bile, Bitcoin önümüzdeki dönemde büyük bir geri çekilme için hazırlanıyor.