Yükleniyor...

Yarılanmasına 3 Hafta Kalan Bitcoin’de (BTC) Genel Görünüm

Analistler ve yatırımcılar Mayıs ayı ortasında gerçekleşecek olan yarılanma etkinliğinden sonra Bitcoin'e (BTC) ne olacağı konusunda bölünmüş durumdalar.

Yarılanmasına 3 Hafta Kalan Bitcoin’de BTC Genel Görünüm

Analistler ve yatırımcılar Mayıs ayı ortasında gerçekleşecek olan yarılanma etkinliğinden sonra Bitcoin’e (BTC) ne olacağı konusunda bölünmüş durumdalar. Şimdilik, bir düşüşün yarılanmadan sonra daha yüksek olduğu görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BTC/USD 23 Nisan’da muhteşem bir yükseliş kaydetti. Hareket birkaç saat içinde %6’nın üzerinde değer kazandırdı. Bitcoin sadece önceki günkü kayıplarından kurtulmakla kalmadı, aynı zamanda 7.700 dolarlık direnci de geçti. Şimdi, BTC yarılanması önümüzdeki üç hafta içinde gerçekleşecek şekilde ayarlandığında, kriptoya dikkat çekildi. Aynı şey Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC), Tether (USDT), Bitcoin Cash (BCH), Binance Coin (BNB), Tezos (XTZ) gibi büyük kripto paralar içinde geçerli.

Bitcoin’de Teknik Görünüm

  • Muhteşem yükselişten sonra uzun bir konsolidasyon dönemi olduğu gözlemlenebilir.
  • Sinyal hattı üzerinden geçen MACD hattı yakında gerçekleşecek.
  • Bollinger Bantları, volatilitedeki azalmayı gösteriyor.
  • Kısa vadeli hareketli ortalamalar Bitcoin’de yükseliş sinyali veriyor.

Yarılanma Sonrası Bitcoin’de Görünüm

Yarılanmaya üç hafta kala analistler, kendi görüş ve tahminlerini belirlemek için farklı sosyal medya platformlarını kullanıyorlar. Bitcoin en önemli etkinliğine yaklaşırken çılgınca ilgi görmeye başladı. Ancak, tüm teorilere rağmen, yatırımcıların henüz BTC trenine atlamaya hazır olmadığı açıktır. BTC sahibi insanlar satış çılgınlığı içinde değil ve BTC sahibi olmak isteyenler henüz satın alma yapmıyorlar. Dolayısıyla, yatay seyreden konsolidasyon aşaması sürüyor.

Çok çeşitli boğa analizleri bulunuyor. En iddialı tahminler tarihsel eğilime dayanıyor. Her yarılanma sonrası BTC/USD katlanarak arttı. Ayrıca Bitcoin her zamankinden daha popüler ve bilinilirliği dünya çapında.

BTC Ekonomik Koşulların İyileşmesini Bekliyor

Analist görüşleri, Bitcoin’in tüm tahminleri geçme ve 9 bin dolarlık sınırı aşma olasılığının daha düşük olduğunu göstermektedir. En azından şu anki senaryo böyle.

Bitcoin’e karşı tüm ihtişam ve dikkatlere rağmen, mevcut ekonomik ve finansal kriz göz ardı edilemez. Uluslararası Para Fonu veya IMF, gelişmiş ülkelerin çoğunun ve gelişmekte olanların uzun bir durgunluk dönemi yaşayabileceğini söylüyor.

Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yirmi altı milyondan fazla insan işini kaybetti, birçoğu evden iş arıyor.