Anasayfa Kripto Para Haberleri Yatırım Danışmanları Kripto Paralarla İlgileniyor mu?

Yatırım Danışmanları Kripto Paralarla İlgileniyor mu?

ABONE OL:google-news

Kripto para birimi endeksi ve beta fon sağlayıcısı BitWise kısa süre önce finansal danışmanların dijital varlıklara nasıl baktığına dair bir rapor yayınladı. Konuyla ilgili çok sayıda bilgi kaynağıyla ortaklık kuran şirket, kripto para birimlerinin danışmanlar ve müşterileri için daha cazip hale geldiği sonucuna vardı.

Kripto Para Birimlerine Artan İlgi

BitWise ve ETF Trendleri, raporu 415 ABD merkezli finansal danışmanı sorgulayarak gerçekleştirdi. Rapor, kendilerinin ve müşterilerinin kripto para birimlerine nasıl baktıklarını anlamaya çalışıyor. Tüm finansal danışmanların yüzde 76’sı, 2019 yılında müşterilerden kripto para birimleri hakkında sorular aldıklarını söyledi. Başka bir deyişle kripto para birimlerine ilgi var.

Ayrıca, danışmanların yüzde 35’i müşterilerinin bir kısmının veya tamamının danışmanlık ilişkilerinin dışında dijital varlıklara yatırım yaptığına inanıyor. Bir diğer yüzde 37’si bu konudan emin olmadıklarını söyledi. Geri kalan yüzde 27’lik kısım ise müşterilerinin şu anda herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadığından emin.

Artan ilgiye rağmen, tüm finansal danışmanların sadece yüzde 6’sı kripto para birimlerine yatırım yapıldığını ifade etmiştir. Bunun ana nedeni düzenleyici kaygılar ve fiyatlardaki yüksek değişkenliği içeriyor.

Ancak, halihazırda kripto para birimi satın alan finansal danışmanların yüzde 42’si önümüzdeki 12 ay içinde dijital varlıklarını artırmayı planlıyor. Yüzde 58’i mevcut pozisyona bağlı kalmayı tercih ediyor ve danışmanların hiçbiri kripto para birimi yatırımını azaltmayı veya ortadan kaldırmayı düşünmüyor.

Bitcoin “0” Dolara Vuracak

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın nedeni yüksek getiri potansiyeli. Dahası, danışmanların yüzde 63’ü, Bitcoin fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde, geçen yıla oranla artacağına inanıyor. Yüzde 37’si ise BTC’nin düşeceğini ve yüzde 8’i en büyük dijital varlığın beş yıl içinde 0 dolar değerinde olacağına inanıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

923BeğenenlerBeğen
625TakipçilerTakip Et
18,445TakipçilerTakip Et
614AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar