Yükleniyor...

Yatırım Danışmanları Kripto Paralarla İlgileniyor mu?

Kripto para birimi endeksi ve beta fon sağlayıcısı BitWise kısa süre önce finansal danışmanların dijital varlıklara nasıl baktığına dair bir rapor yayınladı.

yatırım danışmanları kripto paralarla ilgileniyor mu

Kripto para birimi endeksi ve beta fon sağlayıcısı BitWise kısa süre önce finansal danışmanların dijital varlıklara nasıl baktığına dair bir rapor yayınladı. Konuyla ilgili çok sayıda bilgi kaynağıyla ortaklık kuran şirket, kripto para birimlerinin danışmanlar ve müşterileri için daha cazip hale geldiği sonucuna vardı.

Kripto Para Birimlerine Artan İlgi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BitWise ve ETF Trendleri, raporu 415 ABD merkezli finansal danışmanı sorgulayarak gerçekleştirdi. Rapor, kendilerinin ve müşterilerinin kripto para birimlerine nasıl baktıklarını anlamaya çalışıyor. Tüm finansal danışmanların yüzde 76’sı, 2019 yılında müşterilerden kripto para birimleri hakkında sorular aldıklarını söyledi. Başka bir deyişle kripto para birimlerine ilgi var.

Ayrıca, danışmanların yüzde 35’i müşterilerinin bir kısmının veya tamamının danışmanlık ilişkilerinin dışında dijital varlıklara yatırım yaptığına inanıyor. Bir diğer yüzde 37’si bu konudan emin olmadıklarını söyledi. Geri kalan yüzde 27’lik kısım ise müşterilerinin şu anda herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadığından emin.

Artan ilgiye rağmen, tüm finansal danışmanların sadece yüzde 6’sı kripto para birimlerine yatırım yapıldığını ifade etmiştir. Bunun ana nedeni düzenleyici kaygılar ve fiyatlardaki yüksek değişkenliği içeriyor.

Ancak, halihazırda kripto para birimi satın alan finansal danışmanların yüzde 42’si önümüzdeki 12 ay içinde dijital varlıklarını artırmayı planlıyor. Yüzde 58’i mevcut pozisyona bağlı kalmayı tercih ediyor ve danışmanların hiçbiri kripto para birimi yatırımını azaltmayı veya ortadan kaldırmayı düşünmüyor.

Bitcoin “0” Dolara Vuracak

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın nedeni yüksek getiri potansiyeli. Dahası, danışmanların yüzde 63’ü, Bitcoin fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde, geçen yıla oranla artacağına inanıyor. Yüzde 37’si ise BTC’nin düşeceğini ve yüzde 8’i en büyük dijital varlığın beş yıl içinde 0 dolar değerinde olacağına inanıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x