Yükleniyor...

Yatırım Gurusu Jim Rogers, Altın Uyarısında Bulundu

Ünlü ABD’li yatırımcı Jim Rogers, altın fiyatlarındaki yükseliş konusunda uyarılarda bulundu.

yatirim gurusu jim rogers altin uyarisinda bulundu

Ünlü ABD’li yatırımcı Jim Rogers, altın fiyatlarındaki yükseliş konusunda uyarılarda bulundu. Rogers, altındaki yükselişin riskli olabileceğini ve böyle durumların balon olma ihtimalinin de değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Yatırım gurusu olarak bilinen yatırımcı ve finans uzmanı Rogers, merkez bankalarının para basma politikalarını ve bu durumun paranın değerini düşürmesini eleştirdi. Rogers, kendisinin elinde ealtın olduğunu, bununla beraber altın ve gümüş almaya da devam ettiğini ifade etti.

“Bir Anlamda Riskli”

Rogers, altın fiyatlarındaki yükselişlerin riskli olabileceğini ifade etti. Bu gibi durumların “balon” olma ihtimalinin de düşünülmesi gerektiğini söyleyen Rogers, işlerin o yöne gitmemesini umduğunu ifade etti.

Yatırımcı Rogers, şunları söyledi:

“Umarım altınlarımı hiçbir zaman satmak zorunda kalmam. Umarım bir gün çocuklarımın da altını olur. Çünkü bence herkesin biraz altını ve gümüşü olmalı. Bu bir güvenlik politikası olarak görülebilir. Fakat tabi ki risk unsurları da var. İşler kötü gidecek olursa altın ve gümüş balona dönüşebilir. Böyle bir durumda satmak zorunda kalırım. Eğer balon oluşursa elinizde o varlığı tutmamalısınız. Çünkü uzun bir süre çöküş yaşar. Umarım ki işler o yöne gitmez. Altın fazlaca fiyatlanmaz ve balon olmaz.”

Altında Hangi Fiyatlar Görülebilir?

Rogers, altının balon olarak görülmesi için gereken seviye olarak net bir fikir belirtmese de ülkedeki ekonomi kanallarının izlenmesi gerektiğini ifade etti. Rogers, şunları söyledi:

“10 bin dolar bile olabilir ama umarım o noktaya gitmez. Ons başına belki 6 bin-7 bin dolar diyebiliriz. Bu çok büyük bir balon olur ve o zaman altınlarımı satmam gerekir.”

Siyasi Seçimler ve Koronavirüs

Jim Rogers, piysaları direkt olarak ilgilendiren yeni tip koronavirüs salgını için aşı araştırmaları ve söylentileriyle, ABD seçimlerini değerlendirdi. Rogers, şunları söyledi:

“ABD’de bir seçim var. Siyasetçiler seçimi kazanmak için elinden geleni yapıyor, çok fazla para basıyorlar. Seçimlerden sonra işler daha da kötüleşecek. Her yerdeki hükümetler çok fazla para basacaklar. İşte o zaman ben altının daha fazla yükselmesini bekliyorum. 5 bine bile varabilir. Çok fazla fiyatlanmış olursa, 10 bine kadar giderse o zaman elimdeki altınları satabilirim.”

Rogers, aşı yarışmasından önce esas olarak ABD seçimlerine bakılması gerektiğini vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner