Anasayfa Ekonomi Yatırım Gurusu Jim Rogers, Altın Uyarısında Bulundu

Yatırım Gurusu Jim Rogers, Altın Uyarısında Bulundu

ABONE OL:google-news

Ünlü ABD’li yatırımcı Jim Rogers, altın fiyatlarındaki yükseliş konusunda uyarılarda bulundu. Rogers, altındaki yükselişin riskli olabileceğini ve böyle durumların balon olma ihtimalinin de değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Yatırım gurusu olarak bilinen yatırımcı ve finans uzmanı Rogers, merkez bankalarının para basma politikalarını ve bu durumun paranın değerini düşürmesini eleştirdi. Rogers, kendisinin elinde ealtın olduğunu, bununla beraber altın ve gümüş almaya da devam ettiğini ifade etti.

“Bir Anlamda Riskli”

Rogers, altın fiyatlarındaki yükselişlerin riskli olabileceğini ifade etti. Bu gibi durumların “balon” olma ihtimalinin de düşünülmesi gerektiğini söyleyen Rogers, işlerin o yöne gitmemesini umduğunu ifade etti.

Yatırımcı Rogers, şunları söyledi:

“Umarım altınlarımı hiçbir zaman satmak zorunda kalmam. Umarım bir gün çocuklarımın da altını olur. Çünkü bence herkesin biraz altını ve gümüşü olmalı. Bu bir güvenlik politikası olarak görülebilir. Fakat tabi ki risk unsurları da var. İşler kötü gidecek olursa altın ve gümüş balona dönüşebilir. Böyle bir durumda satmak zorunda kalırım. Eğer balon oluşursa elinizde o varlığı tutmamalısınız. Çünkü uzun bir süre çöküş yaşar. Umarım ki işler o yöne gitmez. Altın fazlaca fiyatlanmaz ve balon olmaz.”

Altında Hangi Fiyatlar Görülebilir?

Rogers, altının balon olarak görülmesi için gereken seviye olarak net bir fikir belirtmese de ülkedeki ekonomi kanallarının izlenmesi gerektiğini ifade etti. Rogers, şunları söyledi:

“10 bin dolar bile olabilir ama umarım o noktaya gitmez. Ons başına belki 6 bin-7 bin dolar diyebiliriz. Bu çok büyük bir balon olur ve o zaman altınlarımı satmam gerekir.”

Siyasi Seçimler ve Koronavirüs

Jim Rogers, piysaları direkt olarak ilgilendiren yeni tip koronavirüs salgını için aşı araştırmaları ve söylentileriyle, ABD seçimlerini değerlendirdi. Rogers, şunları söyledi:

“ABD’de bir seçim var. Siyasetçiler seçimi kazanmak için elinden geleni yapıyor, çok fazla para basıyorlar. Seçimlerden sonra işler daha da kötüleşecek. Her yerdeki hükümetler çok fazla para basacaklar. İşte o zaman ben altının daha fazla yükselmesini bekliyorum. 5 bine bile varabilir. Çok fazla fiyatlanmış olursa, 10 bine kadar giderse o zaman elimdeki altınları satabilirim.”

Rogers, aşı yarışmasından önce esas olarak ABD seçimlerine bakılması gerektiğini vurguladı.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,530TakipçilerTakip Et
870AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar