Yükleniyor...

Yatırımcı Pal, Bitcoin ve Altın İçin Fiyat Tahmini Yaptı

The Unfolding’in son sayısında, küresel makro yatırımcı Raoul Pal, Bitcoin (BTC) fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyon doları bulabileceğini iddia etti.

raoul pal bitcoin ve altın fiyat tahmini

The Unfolding’in son sayısında, küresel makro yatırımcı Raoul Pal, Bitcoin (BTC) fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyon doları bulabileceğini iddia etti. Pal, BTC’nin finansal sistemin geleceğini temsil ettiğine inanıyor. Bununla birlikte Pal, altın fiyatı hakkında da olumlu yorumlarda bulunuyor. Ünlü yatırımcı altın fiyatının yukarıda belirtilen süre boyunca beş katına kadar çıkabileceğine şahit olabileceğimizi iddia ediyor.

Bitcoin Fiyatı Yükselebilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pal, böyle görünmez bir tahmin için mantığını açıklarken, altının zaten yaklaşık 15 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, Bitcoin’in 10 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşması çılgınca olmaz. Pal, önümüzdeki iki yıl içinde Bitcoin fiyatının 100 bin dolara (hatta 1 milyon dolar) yükselebileceğini tahmin ediyor, ancak yatırımcıları COVID-19 krizi sırasında kısa vadeli tahminler yapmanın “riskli bir olay” olduğu konusunda da uyarıyor.

Başka Bir Buhrana Hazırlanın

ABD borsası söz konusu olduğunda, Pal’in düşünceleri pek de olumlu değil. Aslında, dünyanın başka bir ekonomik buhrana tanıklık edeceğine inanıyor. Pal, şu ifadeleri kullanıyor: “Şimdiye kadar bildiğiniz gibi, 1920’de yaşananları bugün olanlara en iyi örnek olarak gösteriyorum.”

Pal kısa süre önce yalnızca dolar, altın ve Bitcoin’in “mantıklı” olduğunu ifade etmişti. Bununla birlikte Pal, doların çok fazla zamanının kalmadığını da söyledi.