Yükleniyor...

Yatırımcılar Dikkat! Ledger Adını Kullanarak Saldırı Yapıyorlar

Kripto para topluluğu, Ledger kullanıcılarını hedefleyen çok karmaşık bir kimlik avı saldırısını konuşuyor.

Yatirimcilar Dikkat Ledger Adini Kullanarak Saldiri Yapiyorlar

Kripto para topluluğu, Ledger kullanıcılarını hedefleyen çok karmaşık bir kimlik avı saldırısını konuşuyor. Twitter ve Reddit kullanıcılarına göre, “[email protected]” adresiyle yeni bir dolandırıcılık e-postası dolaşıyor. Kimlik avı saldırısı, adlarını kullanarak özellikle Ledger kullanıcılarını hedefliyor. Bu saldırının arkasındaki kötü niyetli kişilerin kayıtlarında ve e-posta adreslerinde zaten kullanıcıların adları olduğu anlamına geliyor.

Konuyla alakalı olarak kripto para topluluğunun birçok önemli ismi Twitter ve Telegram’da önemli açıklamalarda bulunarak, insanları uyarmaya devam ediyor.

Ekran Resmi 2020 10 26 09.01.43

E-Postada Ne Diyor?

Bu dolandırıcılık e-postasının bir kopyasında şu ifadeler kullanılıyor:

“Sayın “isim”,

Yaklaşık 85.000 müşterimizi etkileyen bir güvenlik ihlali olduğunu ve e-posta adresinizin (‘e-posta’) bu ihlalden etkilenenler arasında olduğunu size bildirmekten üzgünüz.

Yani, 23 Ekim 2020 Cuma günü, adli tıp ekibimiz, Ledger Live yönetim sunucularından bazılarının kötü amaçlı yazılım bulaşmış olduğunu buldu.

Mevcut bilgilerimize göre, veri sızıntısının tam kapsamını belirtmek teknik olarak mümkün değildir. Bu nedenle, kripto para varlıklarınızın ani bir hırsızlık riski altında olduğunu varsaymalıyız.

Ledger Live’ı Kasım 2019’dan bugüne kadar herhangi bir noktada kullandıysanız, lütfen istemcinin en son sürümünü indirin ve cüzdanınız için yeni bir PIN ayarlamak için talimatları izleyin.

İçtenlikle.”

E-posta, Ledger Live sunucularının ihlal edildiğini ve Ledger Live güncellemesinin gerekli olduğunu gösteriyor. Sahte e-posta ayrıca, kullanıcıları “En son sürümü indirmeye” yönlendiren kötü amaçlı bir bağlantı içeriyor. Bu bağlantı kötü amaçlıdır ve bu bağlantıya tıklamamanız gerekiyor. Bu bağlantının izlenmesi, paranızın hesabınızdan çalınmasına neden olabilir.

Bu arada, Ledger resmi hesabından da tweet atarak kullanıcıları dolandırıcılık konusunda uyardı. Tweet’te şu ifadeler yer aldı:

“Bilgilerimize göre, bazı dolandırıcılar, kısa mesajlar ve e-postalar aracılığıyla Ledger kullanıcılarıyla iletişim kuruyor. Kurtarma seed’lerinizi asla vermeyin. Defter asla onları istemez.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner