Yükleniyor...

Yatırımcılara Korkutan Haber: Ayı Sezonu Başlayabilir!

Bank of America, piyasalarla alakalı önemli açıklamalara bulundu.

btc borsalar piyasa ayi sezonu

Bank of America, piyasalarla alakalı önemli açıklamalara bulundu. Bank of America’ya göre piyasalar ABD seçimlerinden net bir sonuç istiyor. Aksi takdirde bir ayı sezonu başlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bank of Amerikca, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) başkanlık seçimlerinde sonuçların kesin olmayıp, tartışmalı olması halinde sıkıntıların yaşanabileceğini dile getirdi. Tahminlere göre seçimlerin mahkemelik olması gibi bir durumda, ABD hisse senedi piyasalarında ciddi düşüşler yaşanabilir.

Net Bir Zafer Gelmeli

Bank of America, tüm piyasaların Başkan Donald Trump ya da Joe Biden’in net bir zafer elde etmesini istediği belirtti. 3 Kasım’da net bir sonucun çıkmaması ve seçimlerin mahkemelik olması durumunda yüzde 20’ye varan bir düşüş yaşanabileceğini açıkladı.

Michelle Meyer ve ekibinin hazırladığı bir rapora göre, seçimin sorunsuz ve hızlı bir biçimde sonuçlanması piyasalar tarafından memnuniyetle karşılanacak. Ama tam aksi durumda riskten kaçma satışları ortaya çıkabilecek. Bu da hisse senedi piyasalarının %20’ye varan oranlarda düşüş yaşamasına neden olacak.

Piyasalarda Ayı Sezonu Başlar mı?

Seçim sonuçları rapora göre eğer Aralık ayına kadar netleşmezse, piyasalar için oldukça kötü senaryolar ortaya çıkabilir. Bu da analistlere göre bir ayı sezonunu başlatır. Kripto para analistlerine göre olası bir düşüş, Bitcoin (BTC) fiyatlarında da geri çekilmeye neden olabilir. Her ne kadar son haftada Bitcoin hisse senetleri ve dolardan daha iyi performans gösterse de olası bir piyasa düşüşü, lider kripto para birimini de etkileyecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x