Yükleniyor...

Yatırımcıların Gözü Bu Gelişmede: ABD Teşvik Paketlerinde Durum Ne?

ABD doları düşerken, Bitcoin (BTC) ikinci koronavirüs salgını teşvik paketi için piyasada bulunan iyimserliğin üzerine yükseliş yaşamaya başladı.

Yatirimcilarin Gozu Bu Gelismede ABD Tesvik Paketlerinde Durum Ne

ABD doları düşerken, Bitcoin (BTC) ikinci koronavirüs salgını teşvik paketi için piyasada bulunan iyimserliğin üzerine yükseliş yaşamaya başladı.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin sözcüsü Drew Hammill, Pelosi ile Hazine Bakanı Steven Mnuchin arasında gerçekleşen görüşmede (45 dakika sürdü) yeni koronavirüs (Covid-19) yardım paketi üzerinde bir anlaşmaya yaklaşıldığını açıkladı.

Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Hazine Bakanı Steven Mnuchin ile 45 dakikalık verimli bir telefon görüşmesini gerçekleştirdikten sonra yardım için bir tasarının sonunda yolda olduğunu söyledi. Eşzamanlı olarak, çoğunluk lideri Senatör Mitch McConnell, ABD’nin bir başka büyük federal paketi hazmedemeyeceğini belirterek, seçim öncesi bir anlaşma müzakere edilmemesi konusunda çok sert uyarıda bulundu.

Nisan ayında Kongre, Amerikan hanelerine ve işyerlerine koronavirüs önderliğindeki karantinanın etkilerini azaltmak ve yardım etmek için 2 trilyon dolarlık bir yardım fonunu onaylamıştı. Federal Rezerv’in benzeri görülmemiş tahvil satın alma programı aracılığıyla ekonomiye yeni para akışı, Mart ayında çökmüş olan piyasaları da onardı. Bitcoin de düşenler arasındaydı. Kripto para birimi, sadece iki günlük ticarette yüzde 60’ın üzerinde düşüş göstermişti. Bununla birlikte, 2 trilyon dolarlık teşvik paketinin geçmesinin ardından toparlanması hız kazandı. Üçüncü çeyrekte bir noktada, BTC/USD döviz kuru Mart ortasındaki düşük seviyelerden neredeyse yüzde 230 oranında arttı.

Bu nedenle teşvik, bir sonraki Bitcoin eğiliminin belirlenmesinde kritik bir rol oynadı. Ancak mevcut paketin bitmesi ve ABD başkanlık seçimlerinden önce ikinci paketin duyurulmasının gecikmesiyle, kripto para birimi orta vadeli bir fiyat mücadelesine girdi.

Bitcoin 250 Bin Dolara Ulaşabilir mi?

Çarşamba günü BTC/USD yüzde 2,79 artışla 12,256 dolara çıktı. Gün içi en yüksek seviyesinde parite, Ağustos 2020’den bu yana en iyi seviyesi olan 12.322 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, bu haftanın başlarında bir yatırımcı notunda, Bitcoin’in mevcut spot oranının yaklaşık 10 katı kadar büyümesini beklediğini söyledi. Pomp, şu ifadeleri kullandı:

“Federal Rezerv faiz oranlarını %0’a düşürdü. Öngörülebilir gelecekte bizi sıfır oranlı bir ortamda tutmayı planlıyorlar. 2020’de çoklu teşvik paketleri bu çeyrekte 3 trilyon dolardan fazla. Yolda 2 trilyon dolar daha. Bitcoin için temel düşüncem 10x yapması. Boğa koşusu devam ederse 250 bin dolara da çıkabilir.”

Aynı zamanda Pompliano, kripto para biriminin 2021’de 100.000 dolarlık bir değerlemeyi hedeflediği için vahşi bir aşağı yönlü düzeltmeye maruz kalabileceği konusunda da uyarıda bulundu. Ancak, yatırımcıların portföylerini yeni oluşan varlığa yeniden tahsis etmeye devam edecekleri konusunda emin.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner