Yükleniyor...

Yazılım Şirketi Palantir, Bitcoin’i (BTC) Bilançolarına Eklemeyi Düşündüklerini Açıkladı

Savunma endüstrisi ve büyük şirketler için yazılım ve analiz araçları üreticisi olan Palantir, Wall Street tahminlerini geçerek ilk çeyrekte %49 gelir artışı bildirdi.

palantir bitcoin

Savunma endüstrisi ve büyük şirketler için yazılım ve analiz araçları üreticisi olan Palantir, Wall Street tahminlerini geçerek ilk çeyrekte %49 gelir artışı bildirdi. Şirket ayrıca bilançolarına Bitcoin (BTC) ekleme planlarından da bahsetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2003 yılında Peter Thiel, Joe Lonsdale, CEO Alex Karp ve diğerleri tarafından ortaklaşa kurulan Palantir, işini büyük ölçüde veri analizi yazılımı için kârlı hükümet anlaşmaları üzerine kurdu. Şirket, hükümet gelirinin 208 milyon dolara ulaştığını söyledi. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güçlü büyüme ile çeyrek boyunca ticari segmentini de güçlendirdi. Toplam ticari gelir 133 milyon dolara ulaştı.

Kripto Para Birimleri Masada

Palantir, şirketin açıklamasında kripto para birimlerinin “kesinlikle masada” olduğunu söyleyerek bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşündüğünü ekledi. Firma ayrıca, Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul ediyor.

Şirket, geçen Eylül ayında New York Borsası’nda hisse başına 10 dolarlık açılış işlemiyle doğrudan listeleme yoluyla halka açıldı. İlk fiyat, Palantir’e 16,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri verdi ve şirket o zamandan beri değer kazandı. Firma Pazartesi günü kapanış itibarıyla 30,44 milyar dolar değerindeydi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x