Yükleniyor...

Yearn.Finance Kurucusundan SushiSwap’e Sert Eleştiri

Yearn.

yearnfinance kurucusundan sushiswap e sert elestiri

Yearn.finance (YFI) kurucusu Andre Cronje, SushiSwap’in (SUSHI) DeFi’yi yeniden “şaka” haline getirdiğini söyledi.

Merkezi olmayan finans protokolü yearn.finance’ın yaratıcısı Andre Cronje, SushiSwap ile ilgili şikayetlerini yakın tarihli bir Twitter yazısında yayınlayarak, bunun DeFi’ı “şaka” haline getirdiğini iddia etti. Güney Afrikalı yazılım geliştiricisi ayrıca, tipik ilk madeni para teklifi (ICO) dolandırıcılığınızın her noktasını da kontrol ettiğini söyledi.

Cronje, 2017 ICO scam listesindeki maddeleri kontrol ederek, SushiSwap’e uygun olanları işaretledi.

SushiSwap

Bir Vampir Destanı

Temelde Ethereum tabanlı otomatik piyasa yapıcı Uniswap’in bir kopyası olan SushiSwap, girişim kapitalistlerinden güç almak ve topluluğu sürücü koltuğuna oturtmak gibi asil bir niyetle piyasaya sürüldü.

SushiSwap’in anonim kurucusu Chef Nomi, tüm SUSHI token’larını Ethereum (ETH) ile değiştirip kontrolü FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e devrettiğinde işler çirkin bir hal aldı. Daha sonra ise Chef Nomi beklenmedik bir dönüşle servetini hazineye geri verdi.

Bu karışıklığa rağmen, SushiSwap’in “vampir madenciliği” stratejisi başarılı oldu ve bu hafta Uniswap’ten 830 milyon dolar göç etti. Bununla birlikte, airdrop’lar, rutin pompalama ve dökümlerle, DeFi’deki yaşananlar önceki ICO’lara benziyor ve bu da pek çok endüstri armatürünün uygulanabilirliği sorgulamasına neden oluyor.

Değersiz Bir Token 44 Bin Dolara Ulaştı

Temmuz ayında, yearn.finance’ın yönetim simgesi olan YFI, yield farming yapanların yeni sevgilisi oldu ve bu da patlayıcı bir büyümeyle sonuçlandı. Yatırımcılar, Cronje’nin YFI’nın parasal değeri olmadığı yönündeki uyarısına aldırış etmediler.

13 Eylül’de token, Coinbase Pro’da listelendikten sonra Binance borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44 bin 81 dolara ulaştı.

Ancak, yearn.finance’ın (YFI) gelişimini finanse etmek için kredi almak zorunda kalan Cronje, bu meteorik ralliden yararlanamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner