Yükleniyor...

Yearn Finance (YFI) ve Cover Protocol (COVER) Yollarını Ayırdı: Onlara Bir Daha Güvenmeyeceğim

Bugün yapılan bir duyuruya göre, Yearn Finance ve Cover Protocol yollarını ayırdı

yearn finance ve cover protocol yollarini ayirdi onlara bir daha guvenmeyecegim 1

Bugün yapılan bir duyuruya göre, Yearn Finance ve Cover Protocol yollarını ayırdı. Önde gelen DeFi projesi Yearn Finance, ikili arasındaki birleşme sürecinin sona erdiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birleşme ilk olarak Kasım 2020’de duyuruldu ve Cover, Yearn ürünleri için destekleyici bir kapsam sağlamayı amaçladı. İki protokoldeki geliştiriciler, başlangıçtan beri birlikte çalışıyorlardı ve o sırada Yearn Finance, iki taraf arasındaki iş birliğinin her ikisi için de doğal olarak geliştiğini bildirdi.

Birçoğu bu birleşmenin sinerjilerinin hem protokollerin hem de DeFi ekosisteminin kullanıcıları için yararlı olacağını tahmin ederken, Cover hack saldırısı bu iyimserliğe büyük oranda son verdi.

Cover Protocol, 28 Aralık’ta siber saldırıya uğradı ve hackerlar sonsuz sayıda piyasaya sürdüğü COVER token’ları ile fiyatta önemli bir düşüşe neden oldu. Daha sonra, Grap.Finance adlı “beyaz şapkalı” bir hacker saldırıyı üstlendi ve çaldığı 3 milyon doları aşan fonu iade etti.

Ancak olaydan sonra, birçok kullanıcı Cover Protocol’e olan inancını yitirdi. Yearn Finance’ın da bunlardan biri olduğu iddia edildi. İki projenin birleşme nedeninin ne olduğunu açıkça belirtilmezken, bu son gelişme ile ilgili Yearn’ın kurucusu Andre Cronje Twitter hesabı üzerinden şunları söyledi.

“Şahsen, bunu görmek çok üzücü. Cover ekibine büyük saygı, güven ve inancım vardı. Ders alındı. Onlara bir daha güvenmeyeceğim.”

Cronje daha sonra bu tweet’i duygusal bir tepki olduğunu düşündüğü için sildiğini söyledi:

“Önceki tweet’imi sildim. Duygusal bir tepkiydi. Bunun yeri Twitter değil. Etik ile paranın birbirine karıştırılmaması gerektiğini hep unutuyorum.”

Cover Protocol’ün yerel token’ı COVER, duyuruyu izleyen 1 saat içinde %38’in üzerinde değer kaybetti. Yayın saati itibariyle COVER, 562 dolardan işlem görüyor.

Topluluktaki çoğu kullanıcının Yearn Finance’ın bu kararını destekledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x