Yükleniyor...

Yearn Finance (YFI) 100 Bin Dolara Çıkabilir mi?

Yearn Finance (YFI), son 24 saatte %67 oranında yükseliş yaşayarak 32 bin 861 dolara ulaştı.

yearn finance yfi 100 bin dolara ulasabilir mi

Yearn Finance (YFI), son 24 saatte %67 oranında yükseliş yaşayarak 32 bin 861 dolara ulaştı. Popüler DeFi kripto para birimi YFI, dün akşam saatlerinde Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek rekor kırmıştı. YFI, kripto para dünyasında çok önemli bir başarıya imza attı. Kripto para birimi BTC’nin rekorunu kırdıktan sonra da yükselişine devam etti.

CoinMarketCap verilerine göre başarılı DeFi coin’i dün 38 bin 683 seviyesine yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. YFI’dan sadece 30 bin adet bulunuyor. Bu da talebin yükselmesi durumunda fiyatın da bundan olumlu anlamda etkileneceği anlamına geliyor.

YFI birkaç haftadır yükseliş eğiliminde ve şimdi 30 bin doları da aştı. Aave’ye yakın zamanda Yearn Finance’ın eklenmesi havuza büyük bir destek de sağlıyor.

Hayes: 100 Bin Doları Görebilir

YFI, son 1 ayda ciddi anlamda artış gösterdi. Bilindiği üzere projenin kurucuları token’ın herhangi bir finansal değeri olmadığını ifade ediyordu. Fakat YFI, öyle bir yükseldi ki, yatırımcılarına ciddi kazançlar sunmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan popüler kripto para borsası BitMex’in CEO’su Arthur Hayes, YFI’ın 100 bin dolarak fırlayabileceğini dile getirdi.

Böyle düşünen tek kişi Hayes değil. Onun dışında başka birçok uzman da YFI’ın talep olması halinde fiyatının daha da yükseleceğini dile getiriyor.

Bununla birlikte DeFi’ı ICO çılgınlığıyla bir tutanlar da var. Eğer DeFi ve YFI’a olan bu eğilim herhangi bir düzeltme olmaksızın devam ederse, ciddi bir çakılmanın görülebileceği ifade ediliyor.

YFI Hakkında Bilmeniz Gerekenler

yearn.finance (YFI) bir kripto para birimidir ve Ethereum platformunda çalışır. Ödünç verdiğiniz sermaye üzerinden getiri (getiri) sağlayan birden fazla protokol vardır. Bu verimler bir protokolden diğerine değişir. YFI, her bir protokolü araştırmadan sermayenizden maksimum değeri kazanabilmeniz için kredileri otomatikleştirir ve optimize eder. Token, Yearn Finance tarafından Tether gibi stabilcoin mevduatlarından getiri elde etmede bir araç olarak kullanılır. Günümüzde bu getiriler yatırımcılar için o kadar cazip hale geldi ki, yüz milyonlarca kişi Yearn Finance protokolüne geçiş yaptı.

Mevduattaki bu artış, Yearn Finance ekosisteminin değerini temsil eden YFI’ın değerinde bir artışa neden oldu. Yearn Finance’in Bitcoin’e göre şöyle bir avantajı bulunuyor: Sadece 30 bin token arzıyla Bitcoin’den bile daha kıt hale gelen YFI, dünyanın gördüğü en zor para olarak kabul ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner