Yükleniyor...

Yearn Finance (YFI) 5 Günde %25 Düştü, Sırada Ne Var?

Yearn Finance'in yönetişim token'ı YFI, hafta başından bu yana %25 düşüş yaşadı.

yfi 1

Yearn Finance’in yönetişim token’ı YFI, hafta başından bu yana %25 düşüş yaşadı. YFI/USD kuru bugün ise yüzde 5 oranına düşüş yaşadı ve kripto para birimi 22.748 dolara geriledi.

Bu, Yearn Finance’ın merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminin büyümesine rağmen gerçekleşti. Yearn.Finance son zamanlarda SushiSwap (merkezi olmayan bir borsa), Pickle Finance (en iyi stablecoin’ler için bir likidite havuzu), CREAM Finance (bir borç verme platformu), Cover Protokol (akıllı sözleşme sigorta protokolü) ve Akropolis (dağıtılmış bir emeklilik) ile stratejik birleşmelere girdi.

Görünüşe göre, Yearn Finance ortaklıkları YFI için şimdilik pek bir olumlu hava sağlamadı. İlk etapta YFI bir ay boyunca katlanarak yükselse de sonuç olarak bu hafta düşüş kaydetti.

Eo5J4zAVEAgB91r 860x485 1

Bunu söyledikten sonra, düzeltme, istikrarsız bir momentum büyümesine doğal bir tepki gibi görünüyor. Ancak, proje artık kendi başına bir holding olarak ortaya çıktığı için, Yearn Finance’ın uzun vadeli büyüme görünümünü ortadan kaldırmıyor.

Messari araştırmacıları Ryan Watkins ve Jonathan Otto, son notlarında şu ifadeleri kullandı:

“Protokol, verimli sermaye tahsisi için bir koordinasyon mekanizması iken, ekosistem olan Yearn, artan simbiyotik finansal protokoller topluluğu olmayı hedefliyor. DeFi’nin bir bütün olarak sermaye verimliliği. DeFi’de sermaye verimliliği ne kadar yüksek olursa, Yearn’ın operasyonlarını ölçeklendirme fırsatı da o kadar artar.”

YFI Fiyatında Neler Yaşanabilir?

Yearn Finance, her şey yolunda giderse, DeFi endüstrisinin sermaye tahsisinde en önemli parça haline gelmek istiyor. Ve protokolün büyümesinin merkezinde, psikolojik kaynaklı teknik kurulumlar nedeniyle şu anda düşmekte olan bir token olan YFI’nin benimsenmesi yer alıyor.

Nitekim, YFI/USD şimdi bir Baş ve Omuz kurulumunun peşinde olduğunu doğruladı. Trader’lar, formasyonun düşüş eğilimi gösterdiğine inanıyor çünkü tipik olarak fiyatı maksimum yüksekliği kadar daha düşüş de gösteriyor. Bu mantıkla, YFI/USD şimdi %25 olan düzeltme hareketini %30’a kadar uzatabilir. Bu, fiyat hedefini yaklaşık 15.200 dolara kadar düşürüyor.

5o1Bxlpq 860x509 1

Bu arada, 21.600 dolar civarındaki destek seviyeleri, fiyatın düşmeye devam etmesini engellemeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, YFI rallisini yukarı çekerek 30.000 dolara geçmeden önce 28.555 dolara ulaşmasını sağlayabilir. Eğer bu ralli devam ederse YFI onunda 44.000 dolara yakın olan rekoru kırabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner