Yükleniyor...

Yearn.Finance (YFI) Fiyat Analizi: 11 Eylül 2020

Son zamanların en popüler DeFi kripto para birimlerinden yearn.

yearnfinance yfi fiyat analizi 11 eylul 2020

Son zamanların en popüler DeFi kripto para birimlerinden yearn.finance (YFI), müthiş yükselişinin ardından Bitcoin’le (BTC) beraber tüm kripto para piyasasının gerilemesiyle beraber 20 bin doların altına doğru düşüş yaşamıştı.

Fakat YFI, dün CoinBase Pro’nun listeleme duyurusuyla beraber tekrar yüksek seviyelere çıkmayı başardı. yearn.finance, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte %7 oranında yükseliş yaşadı. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 32 bin 413 dolardan işlem görüyordu. YFI, son 24 saatte en düşük 24 bin 912 dolar, en yüksek olarak ise 34 bin 883 dolar seviyesini gördü. Piyasa değeri sıralamasına göre 25. sırada bulunan YFI, CoinGecko verilerine göre son 7 günde yaklaşık %10 değerinde artış gösterirken. Son 30 günde ise %440’lık bir değer kazancı yaşadı.

DeFi Kripto Para Birimi Popülerliğini Koruyor

Yearn.finance son 2 gündür iyi oranlarda değer kazanmasıyla, yatırımcısının da yüzünü güldürmeyi başardı. Popüler analist Denys Serhiichuk’a göre Yearn.finance (YFI) yakında bir düzeltme ile karşı karşıya kalacak. Analist, dün yaptığı analizde alıcıların, işlem hacmi düşmeye devam ederken token oranını mevcut fiyatta tutmak için bir savaş halinde olduklarını ve bu savaşı kaybettiklerini dile getirse de Coinbase Pro’nun açıklaması bu durumu tersine çevirmiş gibi görünüyor.

Analiste göre 25 bin doların altındaki bölgede yüksek bir likidite yoğunluğu var. Ayrıca, MACD göstergesinin çizgileri kırmızıya dönüşmek üzere ve bu da ayıların varlığını teyit edebilir.

Coinbase Listelemesinin Önemi

Coinbase’de listelenen çoğu token, “Coinbase Etkisi” olarak adlandırılan bir piyasa fenomeni etkisiyle piyasa artışı yaşadı. Bilindiği üzere YFI son iki ayda son derece iyi durumda. Bununla birlikte, Coinbase’de listelenmek, herhangi bir altcoin için ve özellikle de böyle ciddi bir yükseliş görmüş bir DeFi için son derece önemli bir hamle olarak kabul edilmektedir.

Bunun YFI için önemli olmasının bir başka nedeni de listelemesinin Coinbase’in bunu bir menkul kıymet olarak görmediği anlamına gelmesidir. Hepimizin bildiği gibi Coinbase, listelediği kripto paralar konusunda son derece seçici davranıyor.

YFI Nedir?

Daha önceden iearn.finance olarak bilinen Yearn.finance, geliştiricisi Andre Cronje’nin hobi olarak baktığı bir proje. Yearn.finance, geçtiğimiz şubat ayında DeFi kredi platformları için gelir toplayıcı olarak piyasaya sürüldü. Platform, kripto para birimlerini ödünç vererek insanların en yüksek getiriyi nereden elde edeceklerini bulmalarına yardımcı oluyor.

YFI, haziran ayı ortalarında dolaşıma girmeye başladığından beri, yaklaşık 800 dolardan mevcut değerlemesine geçti. Bu da onu fiyatına göre dijital varlık sınıfında en değerli token’lardan biri haline getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner