Yükleniyor...

Yearn Finance (YFI) Fiyatı 1 Milyar Dolara Ulaşabilir

Kurulduğu günden bu yana değerini artıran Yearn.

yearn finance yfi fiyati 1 milyar dolara cikabilir

Kurulduğu günden bu yana değerini artıran Yearn.finance (YFI) önceki gün kendi rekorunu kırarak fiyatını 39 bin 306 dolara çıkardı. Bu yükseliş karşısında, YFI’nin geleceği için çılgın tahminlere bir yenisi daha eklendi. Messari’nin araştırmacılarından Ryan Watkins, 1 YFI’nin 1 milyar dolar olabileceğini öne sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yearn.finance, Temmuz ortasında DeFi projelerinden biri olarak piyasaya giriş yaptı. Sektöre giriş tarihi olan 18 Temmuz’da yaklaşık 31 dolardan işlem gören YFI yazının yazıldığı sırada 33 bin 214 dolardan işlem görüyordu. 1 milyar dolara yaklaşan piyasa değeri ile en değerli 25’inci kripto para birimi olan YFI yükselmeye devam ediyor. YFI, çoğunlukla yield farming amacıyla tercih edilmekte ve bunun başarısında büyük rol oynadığı düşünülmektedir.

Yakın zamanda OKEx borsasında listelendikten sonra Binance dün, kullanıcıları için YFI vadeli işlemlerini açtığını duyurdu. Bu duyurular ışığında YFI değeri geçen haftadan bu yana %135 oranında artış yaşadı. Bu hızlı yükseliş için listeleme duyuruları ve yield farmin popülaritesine ilgi gibi bazı faktörler olsa da; YFI fiyatının bu kadar artmasının ana nedeni, dolaşımdaki 18 milyon Bitcoin’in aksine yaklaşık 30 bin YFI token’ının olmasıdır.

1 Milyar Dolarlık Tahmin

Kripto para birimi sektörünün önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan Messari’den Ryan Watkins, çılgın YFI rallisi hakkında yorum yapmadan geçmedi. Twitter hesabındaki YFI fiyat tahminlerinin hafife alındığını savunan Watkins, YFI değerinin çok daha yüksek rakamlar görebileceğini düşünüyor. Araştırmacı, piyasada maksimum 30 bin arzı olduğu bilinen YFI’nın, 1 milyar dolara ulaşabileceğini söylüyor.

Bankless’ın kurucularından David Hoffman ise Ryan Watkins’in Twitter’daki tahmininde  açıklamalarının eksik olduğunu belirtti. Watkins’in dünyada 360 trilyon dolarlık servet olduğunu söyleyerek toplam servetin sabit kaldığını varsaydığını belirten Hoffman, DeFi ve kripto para sektörünün değer üreten alanlar olduğunu hatırlattı. Başka bir deyişle Hoffman, YFI değeri 1 milyar dolara çıkarsa dünyadaki toplam servetin üç katına çıkması gerektiğini söyledi. Kısacası Hoffman böyle bir senaryoda, YFI başına değerin 1 milyar dolar değil 3 milyar dolar olacağını savunuyor.

BitMEX CEO’su da YFI’dan Umutlu

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, YFI’nin büyümeye ve yükselmeye devam edeceğini tahmin ediyor. Daha önce de haberini verdiğimiz gibi Hayes, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, YFI fiyatının 100 bin dolara kadar çıkabileceğini savunuyor. Bu 100 bin dolarlık tahmin, Watkins ve Hoffman gibi isimlerin yaptıklarından çok daha düşük olmasına rağmen; Pazar genelinde YFI’nın geleceğine dair genel olarak olumlu bir görünüm olduğunu ortaya koyuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x