Yükleniyor...

Yearn.finance (YFI) Kritik Seviyeye Geldi

Yearn.

yearn finance kritik seviyeye geldi

Yearn.finance (YFI), tüm zamanlarının en yüksek seviyesine çıktıktan sonra, satın alma baskısı azaldıkça fiyatta da tüm hafta boyunca düşüş yaşandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yaşanan bu düşüş ile birlikte, daha önce sağlam bir destek görevi gören, çok önemli destek seviyelerinin altına düşen kripto parada, birçok analist için “son destek” olarak kabul edilen seviyeye gelindi. Bu desteğin de kırılması ile birlikte, yatırımcıları ilerleyen günlerde çok daha fazla zarar ile karşı karşıya kalabilir.

Bu düşüşün temel sebebi olarak ise, DeFi platformunun zayıflığı ve Yearn kurucularına karşı kripto para topluluğunda artan düşmanlık gibi faktörlerin bir araya gelmesi gösteriliyor. Yaşanan vahim görünüme rağmen, bir analist şu anda işlem gördüğü yerin hemen altında bulunan desteğin, kripto paranın daha fazla dezavantaj görmesini engellemek için yeterli olabileceğine inandığını belirtti. Ayrıca aynı analist, kısa zaman içerisinde, bir rahatlama yaratacak rallinin yakın olduğunu savunuyor.

Yearn.finance’de (YFI) satıcılar kontrolü ele alırken, satın alma baskısını da sönümlemeye çalışıyorlar. YFI’da yaşanan son düşüşler ile birlikte, bir süredir elde edilen kazançların büyük çoğunluğu silinmiş oldu.

Popüler DeFi tokeni, ilk DeFi yatırımlarının başlaması ile birlikte, yatırımcıların radarına 1.000 doların altında bir seviyedeyken yakalandı ve perakende yatırımcı tabanının büyük çoğunluğunun DeFi sektörünün temelini oluşturmaya başlaması ile 10.000 doların üzerinde işlem görmeye başladı.

Ekran Resmi 2020 10 08 00.29.58

Yazım sırasıda YFI, 14.900 dolar seviyesinden işlem görüyor ancak bu seviye tüm zamanlarının en yüksek noktası olan 45.000 dolarlık seviyeden oldukça düşük bir nokta diyebiliriz.

Popüler Analist: YFI Kısa Zaman İçerisinde Yeni Bir Ralli Görebilir

Bir analist, YFI’nin kısa vadeli görünümü hakkında görüşlerini paylaşırken, 14.000 dolarlık düşük bölgedeki desteğin kısa vadede bir rahatlama mitingi başlatmak için yeterli olabileceğini savunuyor.

“YFI’de yaşanan artış, beklenenden daha hızlıydı. Destek seviyesine yaklaştıkça sıçrama ihtimali de artıyor.”

Özellikle geçtiğimiz yaz DeFi tokenlerinin popüler olması ile birlikte, birçok yatırımcı varlıklarını DeFi ekosistemine yönlendirdi. Bu süre zarfında da birçok DeFi tokeni yüksek kazançlar elde etti. YFI’de benzer şekilde yüksek kazançlar elde eden kripto paralar arasında yer alıyor ancak, son haftalarda yaşanan düşüş, birçok yatırımcısının zarara uğramasına sebep oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x