Yükleniyor...

Yearn Finance (YFI) Oylaması Tamamlandı: Arz Arttırılacak!

Yearn Finance protokolünün gelecekteki gelişimini finanse etmek için ek bir 6666 YFI basma kararı oylamadan geçti.

yfi

Yearn Finance protokolünün gelecekteki gelişimini finanse etmek için ek bir 6666 YFI basma kararı oylamadan geçti.

Yearn Finance topluluğu, merkezi olmayan finans (DeFi) platformunun fiili çalışanlarını telafi etmenin bir yolu olarak YFI arzını genişletmeyi tartışıyor. Oylama, 28 Ocak’ta web uygulaması Snapshot’ta canlı yayınlandı ve dün sona erdi. Bilindiği üzere Yearn Finance, hızlı bir şekilde tüm DeFi için önemli bir portal haline gelen, getiri için toplu olarak tasarlanmış bir robo-danışman. Bu yazı itibariyle protokolün yerel token’ı 30.000 doların üzerinde değer görüyor.

Projenin orijinal “adil lansmanı” başına toplam 30.000 YFI mevcuttur. Yeni token’lar şu anda basıldıysa ve piyasa değeri üzerinde hiçbir etkisi yoksa, o zaman YFI değerinin 25.000 dolar gibi bir seviyeye düşmesi beklenir (yani yeni tokenler 167 milyon dolar değerinde olacaktır), ancak tabi ki bu durum tahmin edilemez.

Bir oylamaya katılmak için, YFI sahiplerinin belirli bir Ethereum blok numarasıyla oylamadan önce yönetişim sözleşmesine katılmaları gerekir. YIP-57’de oy kullanmak için hisseye alınan toplam YFI miktarı 4089’du. Son değişiklikler Yearn multisig’in dokuz üyesinden altısı tarafından onaylandı.

%33’ü Ayrılacak

Teklif kapsamında, yeni tokenlerin %33’ü önemli katkıda bulunanlar için ayrılacak. Tahsisin hangi katkıda bulunanlar için olacağı ve her birinin ne kadar alacağı bilinmemektedir. Katkıda bulunanlar, tahsisatlarını sadece takılıp kaldıkları için alacaklar, ancak bunların hiçbirine henüz karar verilmedi. Diğer %66, protokol ediniminden daha fazla geliştirmeye kadar her şey için hazine olarak ayrılacak.

Yeni kabul edilen teklifle alakalı şunlar yazıldı:

“Yearn’ın lansmanı, merkezi olmayan ve bağlı bir topluluk yaratmada istisnai bir durumdu, ancak mevcut ve gelecekteki katkıda bulunanları sürekli olarak tutmak için yeterli teşvikler sağlamadı ve protokole gelecekteki faaliyetleri finanse etmek için bir savaş sandığı sağlamadı.”

Topluluk, girişim konusunda biraz bölünmüş durumda. Bir başka kullanıcı zkwaffles şunları yazdı:

“Bu, bir hisse senedi artırma turunun eşdeğeri gibi görünüyor. Bu turlarda erken aşamadaki bir girişim, hisse senetlerini ihraç edecek ve aslında mevcut hissedarları seyreltecek.”

Bu duruma karşı çıkan bir kullanıcı ise (laur_science), teklifin yeterince spesifik olmadığını savundu:

“Hoşuma gitmedi, bu yüzden aleyhte oy verdim. Ne tür bir yetkilendirmeden bahsettiğimizi bile belirtmiyor. 5 yıl olmasını istiyorum, yılda eşit miktarda.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x