Yükleniyor...

Yearn.Finance (YFI) Sahipleri Bir Türlü Kar Elde Edemiyor

Yüzde 65,867'lik bir ralliye rağmen, Yearn.

6346

Yüzde 65,867’lik bir ralliye rağmen, Yearn.finance (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı kar elde ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi istihbarat firması IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, tüm yearn.finance (YFI) adreslerinin sadece yüzde 26’sı para elde edebildi. Bu gerçek, token’ın Temmuz ortasındaki lansmanından bu yana hala yüzde 65,867 oranında göze çarpan bir artış olduğunu düşünürsek oldukça şaşırtıcı.

YFI2

Çoğu YFI Sahibi Kırmızı Bölgede

DeFi projesi yearn.finance’ın yönetim token’ı olan YFI, 17 Temmuz’da ön madencilik olmadan piyasaya sürüldü. Yearn.finance kurucusu Andre Cronje’nin açıkladığı gibi, token ancak protokol kullanılarak kazanılabilirdi. Dahası Cronje, YFI’nin “tamamen değersiz” bir token olduğunu vurguladı:

“Bu kontrolden vazgeçme çabalarımızda (çoğunlukla tembel olduğumuz ve bunu yapmak istemediğimiz için), tamamen değersiz bir token olan YFI’yı yayınladık. Yeniden yineliyoruz, 0 finansal değeri var.”

Tedbirli sözleri, DeFi spekülatörlerinin token’ı YFI piyasa değerini bir hafta içinde 100 milyon dolara itmesini engellemedi. Devasa rallisi hızla daha geniş kripto para birimi endüstrisinin dikkatini çekmeye başladı ve FOMO güdümlü sahiplerini emdi.

YFI, bir aydan biraz daha uzun bir süre içinde Bitcoin’in dokuz yıllık boğa koşusunu tekrarlayarak 34.53 dolardan 20 bin dolara çıktı. 12 Eylül’de ulaşılan 42 bin 164 dolarlık şu anki zirvesi ile BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmeyi başardı.

Bu muazzam kazanımlara rağmen, YFI sahiplerinin yüzde 67’si bugünkü yüze 18’lik geri çekilmenin ardından kırmızı renkte, bu da birçoğunun partiye en tepeden katıldığı anlamına geliyor.YFI 0

LEND Kazandırıyor

ABD tarafından bildirildiği üzere, bugün en iyi DeFi token’ları, doların yükselişinin tetiklediği piyasalarda çok yönlü bir düzeltme sırasında geriye düşüyor. Yine de Aave (LEND) sahiplerinin yüzde 92’si, yakın zamandaki ekonomik gerilemeye rağmen yeşil renkte.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x