Yükleniyor...

Yearn.Finance’in Kurucusu Cronje Günah Çıkardı

Yearn Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje, önemli açıklamalarda bulundu.

CRONJE

Yearn Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje, önemli açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda hazırladığı deneysel projeler nedeniyle şimşekleri üzerine çeken Cronje, blog sayfasından yeni projelere yelken açacağını duyurdu. Cronje şu sıralarda planladığı projeler olduğunu ifade ederek, bunları tek başına hayata geçiremeyeceğini de dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cronje duyurusunda sadece yeni projelerden değil aynı zamanda Yearn.finance ve Eminence’den de bahsetti. Cronje, yaptığı hataları ve bundan sonra neler yapacağını, topluluğa anlattı.

“Spekülatörler İçin İnşa Etmiyorum”

Cronje, hazırladığı projeleri spekülatörler için değil de geliştiriciler için tasarladığını söyledi. Yearn.Finance kurucusu, “Bir süredir bu alandayım, haklı olduğumdan daha çok yanıldım, başardığımdan daha çok başarısız oldum. Pratikte başarısız olan kavramsal fikirlerim var. Geliştiriciler için inşa ediyorum. Temel hedefim, diğer geliştiricilerin şablonları kolayca kullanabilmelerini/devralabilmelerini sağlamak. Çok sayıda podcast’te spekülatörler dahil olduğunda teşviklerin yanlış hizalanması konusundaki endişelerimden bahsetmiştim, bu röportajlar daha fazla lezzet katacak, şimdilik bu konuya girmeyeceğim” ifadelerini kullandı.

Cronje, insanların DeFi yatırımı konusunda çok bilgilenmeden bu işe girdiklerini ifade etti. Cronje ek olarak şunları söyledi:

“İnsanlar token’lara hisse senedi gibi davranır, aslında token’lar bir koordinasyon mekanizmasıdır. Token’ınız varsa, bunun nedeni seyirci olmak değil katkıda bulunan olmak istemenizdir. Bir topluluk kavramı var ve bence bu kavram sürtüşmeye neden oluyor, ekip topluluk değil, katkıda bulunanlar olmalı.”

“Yearn.Finance Ben Değilim”

Cronje, kendisinin yearn.finance’ın tek adamı olmadığını da dile getirdi. Cronje, “Gerçekleşen inanılmaz bir şeyin parçası olduğum için minnettarım, ama hiçbir şekilde yearn’ı ben yaratmadım. Ekosistemin ne kadar büyük hale geldiğini düşünün, tüm web sitelerini, araçları, haber bültenlerini, forumu, Discord’u, Telegram’ı ve Github’daki aktif gelişimi düşünün. Bunların hiçbiri tek başına yapılmaz. Ben hızlı bir prototipçiyim ve olmaya devam edeceğim” dedi. Ona göre yearn.finance ekibi kendisinden çok daha yetenekli ve daha büyük.

Cronje son olarak yapacağı planlarından ve gelecekten bahsetti. Yearn.Finance kurucusu, şu ifadeleri kullanarak açıklamalarını tamamladı:

“İnşa etmeye devam etmeyi planlıyorum. Bugün 3 ay önce yaptığımdan daha fazla şey inşa edeceğim, ancak bunları tek başıma yapamam, iş birliği yapacak diğer insanlara ihtiyacım var. Fikirleri toplayıp bunları tam teşekküllü ürünlere dönüştürmek için ekiplere ihtiyacım var. Yearn ile olanlardan şüphe duysam da, etrafında koca bir takımın oluştuğunu görmek umut veriyor. Bunlar yine olacak, bu gerçekten benim en önemli dileğim.”

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x