Yükleniyor...

Yeni Bir 100 Bin Dolar Tahmini: Bitcoin (BTC ) 2 Yıl İçinde Bu Seviyeyi Görebilecek Mi?

Kraken kripto para borsasının CEO'su Jesse Powell, Bitcoin fiyatının 2022'ye kadar 100 bin doları aşabileceğini söyledi.

bitcoin 100 k

Kraken kripto para borsasının CEO’su Jesse Powell, Bitcoin fiyatının 2022’ye kadar 100 bin doları aşabileceğini söyledi. Yani sadece 2 yıl içinde, varlığın %1000’in üzerinde bir değer kazanacağı öngörülüyor.

“Herkes Büyük Potansiyelini Anlasaydı, Bitcoin 1 Trilyon Dolar Olurdu”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pantera Capital’in Dan Morehead’in ev sahipliğinde yaptığı son konferans yayınında Jesse Powell da yer aldı. Powell, çoğu insanın Bitcoin potansiyelini ve dijital varlığın geleneksel finans sistemiyle korelasyonunun önemini henüz tam olarak anlamadığını açıkladı. Eğer bu gerçekleşmiş olsaydı, herkes sadece Bitcoin kullanırdı ve varlığın fiyatı da 1 trilyon dolar civarında olurdu diyerek sözlerine ekledi.

“Çoğu insan Bitcoin’i duymuştur, ancak Bitcoin’i yoktur. Bitcoin’in geleceğinin ne olduğunu bu kişiler bilmezler. Herkes Bitcoin’i ve sahip olduğu potansiyeli bilseydi, Bitcoin fiyatı şimdi bir trilyon dolar olurdu. Hepimiz Bitcoin’e geçerdik ve başka bir şey kullanmazdık. ”

Powell’a göre Fed’in Amerikan dolarını büyük miktarlarda basmaya devam etmesi muhtemeldir. Sonuç olarak, dolar işe yaramaz hale gelecek ve kimse ona sahip olmak istemeyecektir. İnsanlar bunun yerine Bitcoin’i tercih edeceklerdir.

Yine de varlık, gelecek ve potansiyel riskler konusundaki mevcut belirsizlik nedeniyle fiyatlandırılmamıştır. Bitcoin gelişmeye devam ettikçe çeşitli hükümetlerin nasıl tepki vereceği hala bilinmemektedir. Her ne kadar bu bir nebze tahmin edilebilir olsa da, tüm bunlar fiyatlandırmaya yansımamaktadır.

Powell: 100 Bin Dolara Hazır Olun

CEO, Kraken borsasının son iki ay içinde kurumsal yatırımcıların sahip olduğu yeni hesaplarda bir artışı gözlemlediğini söyledi. Powell, önümüzdeki iki yıl içinde Bitcoin’in 100 bin doları göreceğini söylüyor.

“Küresel siyasi ve ekonomik sistemler açısından benzeri görülmemiş bir zamanda olduğumuza inanıyorum. Bunun dijital para birimine geçişi kolaylaştıracağına inanıyorum. Önümüzdeki birkaç yıl içinde muhtemelen  BTC’nin 100 bin doları aştığını göreceğiz.”

Bununla birlikte, Powell, insanların hala COVID-19 sürerken kira, yiyecek ve diğer temel mallar için kripto paraları kullandığını düşünmüyor. Powell: “İnsanlar oynak bir varlık bulundurmak istemiyorlar, ancak uzun vadede iyi bir yatırım olabilir gözüyle bakıyorlar. İnsanlar şu anda çok kısa vadeli düşünüyorlar. Bence bu Bitcoin aleyhine bir durum” diye ekledi.

Teknik Analistler Bile 100 Bin Doları Onaylıyor

Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesine olası hareketi o kadar çekici ki, teknik analistler bile trene atlıyor. Analist Credible Crypto attığı bir tweet’te, Bitcoin’in son 896 gündür büyük bir birikim döneminde olduğunu söyledi. Varlığın yakında 100 bin dolara yolculuğa başlayacağını da belirtti.

Bitcoin şu anda bu haberin yazımı itibariyle 9,426 dolar seviyesindedir. Kripto para alanında hiçbir şeyin garantisi yoktur ancak piyasa gözlemcileri haklı çıkarsa, BTC’nin önümüzdeki yıllarda 100 bin dolara ulaşacağı tahmin edilmektedir.