Yükleniyor...

Rapor: Ripple 27 Ayda Ne Kadar XRP Sattı?

Yeni bir rapor, Ripple'ın Aralık 2017'den bu yana sattığı gerçek XRP sayısını gün yüzüne çıkarıyor.

ripple XRP satış

Yeni bir rapor, Ripple’ın Aralık 2017’den bu yana sattığı gerçek XRP sayısını gün yüzüne çıkarıyor. Önde gelen kripto para birimi, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra 9.4 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle üçüncü en büyük kripto para konumunda bulunuyor.

Ripple, sattığı XRP’lerin değeri hakkında üç ayda bir rapor yayınlıyor olsa da satılan toplam XRP sayısını şimdiye kadar hiç açıklamadı.

27 Ayda 5.4 Milyar XRP Satıldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2017 yılının Aralık ayında Ripple, dijital varlık satışını kontrol etmek için XRP’sinin 55 milyarını veya toplam XRP arzının yüzde 55’ini güvenli emanet hesaplarına kilitledi. Emanet programına göre Ripple, önümüzdeki 28 ay boyunca da devam edecek şekilde her ay 1 milyar XRP piyasaya sürüyor. Şirket ayda 1 milyar XRP’nin bir kısmını sattıktan sonra, geri kalanını emanet hesabına geri gönderiyor.

XRPArcade’in son raporuna göre, Ripple, 27 ayda 27 milyar XRP’nin kilidini açtı ve 21.6 milyar XRP emanet hesaba geri döndü. Kısaca, fintech şirketi, ayda ortalama 200 milyon XRP yani toplamda 5.4 milyar XRP sattı.

Ripple, üçüncü en büyük kripto para biriminin fiyatını etkilemek için çok az XRP sattığını söylese de, San Francisco merkezli XRP satışı yapıyor olması uzun zamandır eleştirilere neden oluyor.

Ripple, son aylarda borsalara XRP satışlarını yavaşlatarak azaltmış durumda. Ripple’ın son raporuna göre, şirket geçen yılın dördüncü çeyreğinde borsada hiç XRP satmadı. Ancak buna rağmen OTC piyasasına 13.08 milyar dolarlık XRP satmış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x