Yükleniyor...

Yeni Bitcoin Cash Hard Fork’u Yolda: Bitcoin ABC

Altıncı en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash, başka bir hard fork'un eşiğinde.

bitcoin cash bch hard fork bitcoin abc

Altıncı en büyük kripto para birimi olan Bitcoin Cash, başka bir hard fork’un eşiğinde. Yakın zamanda CoinMarketCap’te altıncı sıraya gerileyen en büyük Bitcoin (BTC) hard fork’u olan Bitcoin Cash (BCH), başka bir zincir bölünmesinin zirvesinde görünüyor.

Yeni Bitcoin ABC fork’u, BTC.TOP CEO’su Jiang Zhuoer tarafından 2020’nin başlarında sunulan ve madencilerin vergi ödemesini gerektiren Altyapı Finansman Planı (IFP) teklifini uygulayacak.

Bitcoin Cash Topluluğu İçinde Bir Ayrılık

15 Kasım’da gerçekleştirilmesi planlanan ağın bir sonraki planlanan güncellemesine sadece üç ay kaldı, Bitcoin Cash topluluğu bir kez daha iç çatışmalarla boğuşuyor. IFP’den ayrı olarak, madencilik zorluğu, mevcut bölünmeye bağlı olan bir başka çekişmedir.

1 Ağustos 2017’de orijinal Bitcoin blokzincirinden ayrıldıktan sonra, tartışmalı spin-off yeni bir algoritma benimsedi ve her madencilik blokundan sonra madencilik zorluğunu ayarladı. Karşılaştırma için, Bitcoin’in madencilik zorluğunun her 2016 blokta bir değiştiğini anımsayabiliriz.

Bitcoin ABC uygulamasının baş geliştiricisi ve IFP destekçisi Amaury Sechet, daha tutarlı blok üretimi, “optimum” madencilik karlılığı ve öngörülebilir madeni para emisyonu sağlamak için Grasberg isimli yeni bir zorluk ayarlama algoritması geliştirildi.

bitcoin cash hard forks

Bitcoin Cash, daha önce de 15 Kasım 2018’de meydana gelen ve Wright destekli Bitcoin Satoshi Vision (BSV) ile sonuçlanan bir hard fork yaşamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner