Anasayfa Bitcoin Haberleri Yeni Fiyat Tahmini Geldi: BTC 2020 Sonunda 28 Bin Dolar Seviyesini Görebilir Mi?

Yeni Fiyat Tahmini Geldi: BTC 2020 Sonunda 28 Bin Dolar Seviyesini Görebilir Mi?

ABONE OL:google-news

Bugüne kadarki en büyük parasal gevşeme programına bakılınca görülmektedir ki; Bitcoin 2020’de daha geniş bir piyasada performans gösterebilir ve yatırımcılar hızla gelişen ve belirsiz bir duruma ayak uydurmaya çalışabilirler.

Bitcoin 2020 yılında büyük boğa koşusuna devam ederken akıllardaki tek soru, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar seviyesinin kırılıp kırılmayacağı.

Ancak Bloomberg tarafından yayınlanan son haberde; Bitcoin’in 2017’deki rekor seviyeleri tekrar test edebileceği ve hatta 28.000 dolar’a kadar çıkabileceği belirtiliyor. Grayscale ise şunları bildiriyor:

“Bu yıl şimdiye kadar artan AUM (Assets Under Management), 2019’da %10’dan daha az olan yeni Bitcoin’lerin yaklaşık %25’ini tüketti. Grafiğimiz, Bitcoin eşdeğerlerinde 340.000 civarında hızla yükselen 30 günlük ortalama GBTC AUM’u gösteriyor, bu da toplam arzın yaklaşık %2’si. Yaklaşık iki yıl önce bu oran %1 idi.”

Bloomberg, GBTC / BTC makasının daralmasını çok önemli bir nokta olarak görüyor.

Bloomberg ayrıca, Bitcoin vadeli işlemlerinin 10.000 doların üzerine çıkması için olası bir itici güç olduğunu belirtti. CME’de işlem yapan Bitcoin vadeli işlemlerindeki eğilimler, fiyatı oldukça destekleyici niteliktedir. Varlıkların olgunlaşmasına baktığımızda, vadeli açık faiz ve fiyatlardaki oynaklığın arttığını görebiliriz.

Bitcoin Gerçekten 28 Bin Dolara Ulaşacak mı?

Bloomberg’in haberinde Bitcoin’in değerinin artmaması için “bir şeyin gerçekten yanlış gitmesi gerektiği” belirtiliyor. 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaşılacağı ve hatta bu seviyenin geçilip 28.000 dolar seviyesine ulaşılacağı tahmin ediliyor.

Habere göre Bitcoin’in takdir edilmesinin en önemli nedenlerinden biri, Tether’dır (USDT). Geçen Mayıs ayında piyasa değeri 4 milyar dolar olan stabil koin, bir yıl sonra 10 milyar dolara ulaştı. Stabil koinin dolaşımındaki artış, insanların kripto varlıklarını benimsemeye daha istekli olduklarını gösteriyor:

“Dolara olan ilgi, aracı olmadan değer işlem ve depolama ihtiyacını temsil ediyor. Dünya bugün hızla dijitalleşmeye doğru ilerliyor. Şimdi tarih boyunca kağıt paraların benimsenmesi tersine dönüyor.”

Ünlü analist Ben Elliott, koronavirüs salgınının da Bitcoin’in lehine olabileceğini belirtti. Facebook’un kripto para birimi Libra, Fed’i dijital para birimi çıkarmayı yeniden düşünmeye, Facebook’un Libra’sına yeniden bir can vermeye teşvik etti. Fed dijital para birimi veya ödeme uygulaması çıkarması, bankaların yükünü azaltabilir.

Haberin yazımı itibariyle Bitcoin, % 0.32 artarak 9.629 dolar seviyesine yükseldi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,293TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar