Yükleniyor...

Yeni Koronavirüs Etkisi: Dünyanın En Zenginlerinin Kaybı Kripto Para Piyasasını İkiye Katladı!

Yeni koronavirüs (kovid-19) salgını, sebep olduğu korku ve panikle küresel piyasaları derinden etkilerken, kripto para piyasasıda virüsten nasibini aldı.

Dünyanın En Zenginleri Kripto Para Piyasasının Toplam Değerinden Daha Fazla Kaybetti

Yeni koronavirüs (kovid-19) salgını, sebep olduğu korku ve panikle küresel piyasaları derinden etkilerken, kripto para piyasasıda virüsten nasibini aldı. Öte yandan verilere bakıldığında, küresel piyasaların kripto para piyasasından daha çok etkilendiği ve virüs sebebiyle piyasalardan en az 15 trilyon doların buhar olduğu tahmin ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para topluluğunun etkili ismi Anthony Pompliano’ya göre, dünyanın en zengin 500 kişisi koronavirüs sebebiyle toplamda 330 milyar dolarlık kümülatif kayıp yaşadı. Bundan yola çıkan Pompliano, dünyanın en zengin 500 kişisinin tüm kripto piyasa değerinden çok daha fazla miktarda para kaybettiğine dikkat çekti.

Mart ayının ilk haftasında yaklaşık 250 milyar dolar seviyelerinde olan kripto para piyasasının toplam değeri yazım sırasında 149.2 milyar dolar seviyesinde. Pompliano’nun işaret ettiği gibi, küresel piyasalardaki yangın kripto para piyasasında yaşanmış olsaydı piyasanın ayakta kalması imkansızdı. Pompliano, bu durumu dikkate alarak kripto para piyasasının küresel piyasalar karşısında kullanışlı bir alternatif olduğunu söylüyor.

Kripto para piyasası çöküşün ardından kısmen toparlanmayı başarırken, küresel borsalarda durum biraz farklı. Merkez Bankaları, özellikle de ABD Merkez Bankası (Fed), piyasalardaki yangını söndürmek için para basmak başta olmak üzere önmeli müdehalelerde bulunarak ellerinden geleni yapıyor olsalar da küresel piyasalardaki düşüş trendinin daha yeni başladığı tahmin ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x