Yükleniyor...

Yeni Nesil Konaklama Hizmeti Airbnb’den Kripto Para Çıkışı

Konaklama devi Airbnb, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na verdiği halka arz izahnamesinde, şirketin gelecekti başarısının kripto para birimleri, blokchain teknolojisi ve yeni kimlik doğrulama teknolojileri gibi gelişmekte olan teknolojilere uyum sağlama becerilerine bağlı olacağını...

airbnb kripto paralara yesil isik yakti min

Konaklama devi Airbnb, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na verdiği halka arz izahnamesinde, şirketin gelecekti başarısının kripto para birimleri, blokchain teknolojisi ve yeni kimlik doğrulama teknolojileri gibi gelişmekte olan teknolojilere uyum sağlama becerilerine bağlı olacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra biyometri, yapay zeka, sanal ve arttırılmış gerçeklik, bulut teknolojileri gibi kavramların şirketin geleceği için büyük önem taşıdığının altı çizildi.

Verilen belgenin risk faktörleri bölümünde ise şu bilgilere yer verildi;

“Sonuç olarak, teknolojilerimizi ve platformumuzu korumak, geliştirmek ve iyileştirmek için önemli miktarda kaynak harcamaya devam etmeyi planlıyoruz. Ancak, verilen bu çabalar, beklenenden daha maliyetli olabilir ve başarısızlıkla sonuçlanabilir.”

Airbnb, daha önce yaptığı bir açıklamada Bitcoin‘in bir ödeme aracı olarak kabul etmek gibi bir planlarının olmadığını belirtmişti ve bu iddialar şirketin 2016 yılında kripto para ile bahşiş hizmeti veren ChangeTip’i satın alması ile birlikte ortaya çıkmıştı.

Konut kiralama devinin kripto para kullanımını sistemine entegre etmesi, kripto para endüstrisi için şok edici bir dalga olacaktır. Yıllarca süren spekülasyonlardan sonra PayPal’ın geçtiğimiz ay kripto para alım-satım hizmetini başlatması ile benzer bir etki yaşanacaktır.

Airbnb, halka arz için Nasdaq’ta “ABNB” borsa kodu ile ticaret yapmayı planlıyor. Reuters, şirketin değerlemesinin 30 milyar doların üzerinde olduğunu ve şirketin gerçekleşecek halka arz ile birlikte 3 milyar dolar civarında gelir elde etmesini bekliyor.

Firma verdiği izahnamede, koronavirüs salgının birçok şirket gibi kendilerini de etkilediğini ancak tüm bu kısıtlamalara rağmen 2020 yılının 3.çeyreğinde kâr elde etmeyi başardıklarını açıkladı.

Bazı merkezi olmayan projeler, blockchain teknolojisi kullanarak Airbnb’ye rakip olma hedefleri ile yola çıktılar ancak bugüne kadar hiçbir proje büyük bir başarı gösteremedi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x