Yükleniyor...

OCC’nin Yeni Başkanı, Kripto Para Konusunda Daha Dikkatli Olacak

Para Birimi Denetleme Ofisi'nin (OCC) yeni başkanı, geçtiğimiz yıl yayınladığı kripto ile ilgili kılavuzu gözden geçireceğini söyledi.

occ2

Para Birimi Denetleme Ofisi’nin (OCC) yeni başkanı, geçtiğimiz yıl yayınladığı kripto ile ilgili kılavuzu gözden geçireceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni sorumlu denetçi olan Michael Hsu, yaptığı açıklamada dijital varlıklar ve kripto para birimleri ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere federal banka düzenleyicisinin bekleyen tüm konuların gözden geçirilmesini talep ettiğini söyledi. OCC’nin kripto rehberinin çoğu, eski Mali İşler Sorumlusu Brian Brooks’un gözetimi altında yayınlandı.

“OCC’de odan noktası, her zaman sorumlu yeniliği teşvik etmek olmuştur. Örneğin bir İnovasyon Ofisi oluşturduk, ulusal bankaları ve tröst şirketlerin faaliyetlerini güncelledik. Ayrıca kripto saklama hizmetlerini de bankacılık hizmetlerinin bir parçası olarak yorumladık. Personelden bu eylemleri gözden geçirmelerini istedim.”

Hsu, Çarşamba günü ABD’nin tüm federal banka düzenleyicilerinin konuşacağı bir duruşmada Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde söz alacak.

Hsu, bankaların tüketiciler için güvenli kalmasını sağlamak için oldukça kararlı olduğunu ifade etti.

“Daha geniş endişem, bu girişimlerin tüm paydaşlarla tam bir koordinasyon içinde yapılmamasıdır. Düzenleyici çevreyle ilgili daha geniş bir stratejinin parçası olarak da görünmüyorlar.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x