Yükleniyor...

Yeni Stok-Akış Modeline Göre Bitcoin (BTC) 288 Bin Dolara Çıkabilir

Faz geçişleri kavramına dayanan yeni bir Bitcoin stok-akış modeli, Bitcoin (BTC) fiyatının 288 bin dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

bitcoin stok akışı modeli 288 bin dolar

Faz geçişleri kavramına dayanan yeni bir Bitcoin stok-akış modeli, Bitcoin (BTC) fiyatının 288 bin dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimi analisti Plan B, gümüş ve altın içeren stok-akış modelinin (S2FX) çapraz varlık versiyonunu yayınladı. Bitcoin fiyatının 2024 yılına kadar 288 bin dolarlık bir hedefe ulaşabileceğini tahmin ediyor. Ancak analist, boğaların yeni modeli henüz değerlendirmediği konusunda uyarıyor.

Dört Farklı Varlık

Plan B, takipçilerinden dört farklı varlık (kavram kanıtı, elektronik ödeme aracı, dijital altın ve olgun bir finansal varlık) olarak sunarak Bitcoin’i yeniden tasarlamalarını istiyor. Bitcoin’i su ve ABD Doları ile anlatıyor. Katı buzun iyonize gaza dönüşmesine benzer şekilde, bir coin’in hava ile desteklenen kağıt paraya dönüşmesinden bahsediyor.  Modele göre her faz, farklı bir S2F oranına sahip ayrı bir küme ile temsil ediliyor.

BTC

Bitcoin (BTC), 12 Mart’ta yaklaşık yüzde 50 oranında düştü, ancak Mart 2019’da yayınlanan orijinal modelin bantları içinde kalmayı başardı. Bitcoin, bugüne kadar üçüncü büyük kazadan tamamen geri döndüğüne göre, spot fiyatı yavaş ama kesinlikle 2F2 değerine daha yakın. Bu arada, üçüncü halving’e sadece 14 gün kaldı, bu da BTC’yi altından daha nadir hale getirecek. 12 Mayıs’tan sonra BTC, modelin çizgisine uymak için yapacak çok şey yakalayacak.