Yükleniyor...

Yeni Stok-Akış Modeline Göre Bitcoin (BTC) 520.000 Doları Görecek!

Bitcoin stok-akış modelinde (S2F) yeni bir bükülme, kripto para kralının 520.

Yeni Stok Akış Modeline Göre Bitcoin BTC 520.000 Doları Görecek

Bitcoin stok-akış modelinde (S2F) yeni bir bükülme, kripto para kralının 520.000 doları aşacağını gösteriyor, ancak bu durum biraz zaman alabilir.

Bitcoin (BTC) Her Şeyden Daha Değerli Olacak

Kripto para analisti, PlanB’nin dolaşımdaki BTC miktarını, Bitcoin miktarına bölen popüler S2F oranının aşırı yükselişe işaret ettiğini söyledi. Analist bu düşüncelerini şu şekilde açıkladı:

Sekiz yıl sonra beşinci yarılanma gerçekleşecek, orijinal S2F modeli Bitcoin piyasa değerinin dünyadaki tüm emtia değerlerinden daha yüksek olacağını öngörüyor: Hisse senetleri, gayrimenkul, fiat parası, altın vb.

Kripto para borsası start-up’ı SAFEX’te bir girişimci olan Crypt∞li, BTC’nin önümüzdeki yirmi yıl içinde yaklaşık 520.000 dolara yavaş ve istikrarlı bir yürüyüş yapacağını gösteren yeni modelin, madenci karlılığı ve genel elektrik kullanımı hakkında daha gerçekçi beklentiler getirdiğini söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

S2F modeline göre, temel olarak bir döngüden diğer döngüye geçiş 10 kat fiyat artışına sebep oluyor. Madencilerin sabit bir karlılığı var sayarsa (fiyat ve madencinin benimsenmesi dengesi), o zaman madencilik eforu dört yılda bir beş katına çıkmalıdır. Böylece yarılanmayla 5 kat artış yaşanırken fiyatta on kat artış yaşanır.

Bitcoin (BTC) Kısa Sürede 100.000 Dolar Olabilir

Bu sorunları ele almak için, ayarlanan S2F modeli BTC için önemli ölçüde daha yavaş bir büyüme hızı öngörüyor. PlanB’in modeli Bitcoin’in 2028 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Düzenlemelere rağmen QuantMario, PlanB’in modelinin Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerini yakından izlediğini ve bu devam ederse önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha büyük bir ralli olacağını kabul ediyor.

Son üç yarılanma döngüsünün her biri, LGS-S2F modelinin bantlarını aşan fiyat balonu oluşumunu gördü. Bu yine olursa, önümüzdeki dönemde fiyat zirvesinin 100 bin dolar olacağını tahmin edebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner