Yükleniyor...

Yeni Yılla Birlikte Kripto Para Borsalarının Hacmi Yükselişe Geçti

2019'un Haziran ayından sonra düşmeye başlayan kripto para borsalarının hacmi yeni yılla birlikte yükselişe geçti.

Kripto Para Borsaları Hacim

2019’un Haziran ayından sonra düşmeye başlayan kripto para borsalarının hacmi yeni yılla birlikte yükselişe geçti.

2020 ile piyasadaki trendin değişmesi borsaların hacimlerinin yükselmesini sağladı. CryptoCompare’in verilerine göre Liquid, Bitfinex, Bitstamp ve bitFlyer borsalarının işlem hacmi bir önceki aya göre Ocak ayında en az yüzde 50 arttı. Coinbase ve Kraken’in hacmi ise Ocak ayında sırasıyla yüzde 80 ve yüzde 120 arttı.

Borsa Hacimleri

The Block’un araştırma direktörü Larry Cermak, borsaların hacimlerindeki artışın kripto kışının sonunun geldiğini işaret ettiğini söyledi. Cermak’ın sağladığı verilere göre, Coinbase’in günlük ortalama hacmi Ocak’ta yüzde 81’den fazla arttı. Bu, Haziran 2019’dan bu yana görülen ilk aylık artış.

Borsa, Ocak ayında son beş ayın en yüksek hacmini gördü ve günlük ortalama 205 milyon dolarlık hacim kaydedildi.

Coinbase Hacmi

Yeni yılla birlikte yerli kripto para borsalarının da hacminin artmaya başladığı görülüyor. Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu’nun son 30 günlük hacmi 400 milyon dolara dayandı. Paribu gibi diğer yerli kripto para borsaların da hacminin arttığı gözlemleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner