Yükleniyor...

Yeniden Yükselişe Geçen Altın Fiyatlarında Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

Altının onsu Koronavirüs salgını ile başlayan ekonomik karmaşayla birlikte ABD-Çin geriliminin sürmesi, tatil öncesinde ABD’deki teşvik paketinin kabul edilmemesi ve dolar endeksinin son iki yılın en düşük seviyesine gerilemesi altının onsundaki yükseliş trendini destekliyor

Altin Fiyatlari

Altının onsu Koronavirüs salgını ile başlayan ekonomik karmaşayla birlikte ABD-Çin geriliminin sürmesi, tatil öncesinde ABD’deki teşvik paketinin kabul edilmemesi ve dolar endeksinin son iki yılın en düşük seviyesine gerilemesi altının onsundaki yükseliş trendini destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haftalarca süren yükselişin ardından 2.074 dolar seviyesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan altının onsu gelen kar satışları ve ABD tahvillerindeki toparlanma ile geriledi. 1.900 dolar seviyesinin altına sarkan altının onsu, kısa sürede bu seviyenin üstüne çıkmayı başardı. Son günlerde ise 1.930 dolar direncini korumaya çalışıyor. Fiyat tarihi rekor sonrası geri çekilme yaşasa da şu anda da son derece yüksek seviyelerde.

İşte Takip Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler

Teknik açıdan altının onsu 1.930 dolar üzerinde kaldığı sürece 1.983 dolar ve 2.034 dolar önemli dirençler olarak önümüze çıkıyor. Alt tarafta ise 1.858 dolar ise oldukça güçlü destek konumunda.

Öte yandan altının onsundaki düşüş ile 434 TL’ye gerileyen altının gramı, hem onstaki toparlanma hem de USD/TRY’deki yükselişle 478 TL’ye yükseldi.

Geçtiğimiz hafta kurda yaşanan düşüş ile hafta içinde 444 TL’yi gören altının gramı yeni haftayla birlikte yükselişe geçti. Yazım sırasında 458 TL’den işlem gören altının gramı için 465 TL ilk ara direnç ve 474 TL ise ilk önemli direnç olarak takip ediliyor. Bunlarla birlikte 478 – 484 TL aralığı ise yeni rekor hareketini hızlandıracak bölge olarak oldukça önemli. Herhangi bir geri çekilmede ise 427 TL ana desteği üzerinde 444 TL’nin takip edilmesi gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x