Anasayfa Bitcoin Haberleri Yenilenebilir Enerjiyle Bitcoin Madencilik Maliyetlerini %75 Düşürdü

Yenilenebilir Enerjiyle Bitcoin Madencilik Maliyetlerini %75 Düşürdü

ABONE OL:google-news

Piyasa koşulları ve elektrik maliyetleri Bitcoin madencilik karlılığını önemli ölçüde düşürmüş durumda. Sonuç olarak, büyük ve küçük ölçekli kripto para birimi madencileri, işletme madenciliği maliyetlerini azaltmak için yenilenebilir enerjiye yönelmek zorunda kaldıyor.

Güneş Enerjisinde Kripto Para Madenciliğinin Geleceği

Kripto para madencileri, Bitcoin’in (BTC) ortaya çıkmasından bu yana maliyetlerini düşürmeye çalışıyorlar. Şimdi, olumsuz kripto para piyasa koşullarından dolayı bu çaba gittikçe daha önemli hale geldi.

Sonuç olarak, bazı madenciler artık faaliyetlerini yürütmek için güneş enerjisini kullanıyor. Örneğin, bir Reddit kullanıcısı olan “cadese” maliyetleri önemli ölçüde azaltmak için güneş panelleri kullandığını iddia ediyor.

Bitcoin madenciliği beni güneş enerjisine gitmeye zorladı. Madencilik cihazlarımı gündüz çalıştırmak için güneş panelleri kurdum. Sadece evim ısınmakla kalmıyor, madencilik maliyetini de %75 oranında düşürdüm. Niye ya? Bu sadece en ucuz enerji biçimi değil, aynı zamanda şebeke transfer maliyetinden ve vergisinden de kurtuldum (=%75!)

Yenilenebilir enerjili Bitcoin madenciliği aslında düşünüldüğünden daha yaygın bir şekilde yapılıyor.

Kasım 2018’de, CoinShares Research, Bitcoin madenciliğinin eğilimlerini, maliyetlerini ve enerji tüketimini inceleyen bir rapor yayınladı. Rapora göre, Bitcoin madencilik faaliyetlerinin büyük çoğunluğu mevcut yenilenebilir enerji kaynakları içeren küresel bölgelerde yer alıyor. Ayrıca, rapor madenciliğin yaklaşık yüzde 80’inin yenilenebilir enerji tarafından desteklendiğini vurguluyor.

Kripto Para Devrimine Güç Vermek için Yenilenebilir Enerji

Güneş panellerinin kullanımı standart elektrikten daha uygun maliyetli. Örneğin, Azultec Cube300, madencilerin “yenilenebilir enerji kullanma ve üretilen ısının yüzde 72’sini geri kazanma” seçeneğiyle kripto para madenciliği yapabileceğini söylüyor.

Küçük ölçekli madenciler için, büyüyen bir dizi çözüm mevcut hale geliyor. Örneğin, Cryptosolartech, birincil amacın yenilenebilir enerjilerle çalışan en büyük kripto para madencilik çiftliğini geliştirmek olduğu bir proje. Cryptosolartech web sitesine göre:

Cryptosolartech’te pazardaki en iyi donanıma ve teknolojiye sahip olduğumuz için büyük havuzlarla rekabet eden 3.000 özel ASIC’e güveniyoruz. Madencilerimize kendi fotovoltaik tesislerimiz tarafından üretilen yenilenebilir enerji sağlanıyor, böylece etkinlik verimli ve sürdürülebilir bir uygulama haline geliyor.

Solar Alliance Energy Inc. gibi şirketler, yenilenebilir enerjinin kripto para birimi endüstrisinin gelişimini desteklemek için oynayabileceği şaşırtıcı role odaklanmış durumdalar.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Solar Alliance Energy, Murphysboro, Illinois’da kripto para madenciliği tesisinin geliştirilmesi için NuYen Blockchain ile bir anlaşma imzaladı. Tesiste tümüyle yenilenebilir enerjinin kullanılması hedefleniyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

899BeğenenlerBeğen
397TakipçilerTakip Et
16,600TakipçilerTakip Et
479AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar