Yükleniyor...

Yenilikçi Bir Merkeziyetsiz Finans Sistemi: Seedify Fund

Son zamanlarda çokça konuşulan kriptopara dünyasındaki son trendlerden olan DeFi (merkeziyetsiz finans) projelerini sıkça yepyeni kullanım alanlarıyla görüyoruz

Ekran Resmi 2021 03 09 12.26.36

Son zamanlarda çokça konuşulan kriptopara dünyasındaki son trendlerden olan DeFi (merkeziyetsiz finans) projelerini sıkça yepyeni kullanım alanlarıyla görüyoruz. Geleceğin finans piyasalarına şimdiden yön vermeye başlayan DeFi projeleri her geçen gün yeni yatırımcıların ve girişimcilerin ilgisini üzerinde topluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere DeFi alanına yeni giriş yapan ve kendisini merkeziyetsiz kuluçka merkezi (decentralized incubator) olarak konumlayan Seedify.fund projesinden ve hangi alanlarda blokzinciri ekosistemine faydalı olacağından bahsedeceğiz.

Seedify.fund aynı zamanda bir Türk girişimci olan Levent Cem Aydan tarafından kurulmuş, kısa sürede Telegram ve Twitter’da 50.000 kişinin üzerinde bir kitleye ulaşarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Seedify.fund’ı merkeziyetsiz bir yatırım fonu olarak düşünebiliriz, ancak burada ilgi çekici olan kısım, bu fonun yaptığı yatırımların tamamen blokzinciri üzerindeki oylarla belirlenmesi ve herkesin gerçekten beğendiği projelerin desteklenmesi olarak nitelendirebiliriz. Normalde yatırım fonlarının sadece birkaç yatırımcının fikrine bağlı olduğunu düşünürsek, Seedify.fund’ın geleneksel yatırım fonlarından farkı merkeziyetsiz ve topluluk odaklı bir karar mekanizması üstünde işleyen, oylamaların blokzinciri sayesinde tamamen şeffaf olduğu bir sisteme sahip olmasıdır.

Yatırımcı arayan blokzincirine yönelik fikirleri olan girişimciler, Seedify.fund sayesinde hem yatırım fonuna, hem fon sonrası desteğe, hem de 50.000’in üzerinde üyeye sahip olan topluluklarından fayda sağlamaya başlayabilecekler.

Seedify.fund’ın kendi kriptoparası olan SFUND’a sahip olanlarsa, oylamayı geçen ve yatırım alan her projenin kripto parasından pay elde edecekler. Tabiki bu aşamada elinde daha çok SFUND bulunduran kişiler, bu havuzdan daha fazla faydalanmış olacaklar.

Böylece Seedify.fund bir yandan blokzinciri ekosistemine yönelik güçlü projelerin gerçekleşmesine katkı sağlarken, bir yandan da bu projelerin başarılarını SFUND sahipleriyle paylaşan merkeziyetsiz bir finans sistemi yaratmış oluyor.

Seedify.fund aynı zamanda son zamanlarda sıkça DeFi projeleri tarafından tercih edilmeye başlayan Binance Smart Chain’de yer alıyor. Mart ayının ortasında Pancakeswap’ta listelenecek olan Seedify.fund’ın haberlerini Twitter’dan takip edip, topluluklarında yer almak için Telegram kanalına dahil olabilirsiniz.

  • Telegram: ​https://t.me/seedifyfundofficial
  • Twitter: ​https://twitter.com/SeedifyFund
  • Web: ​http://seedify.fund/

Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x