Yükleniyor...

Yerli Analistler Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Ne Diyor?

Bitcoin (BTC), dün 9 bin 900 dolar seviyelerinden 9 bin 200 dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı.

bitcoin btc yerli analistler ne diyor

Bitcoin (BTC), dün 9 bin 900 dolar seviyelerinden 9 bin 200 dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada 9 bin 482 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin’in bu düşüşünün ardından kripto para topluluğunda da farklı görüşler ortaya çıkmaya başladı. Bir kısım BTC’nin daha da düşeceğini dile getirirken, bir kısım 9 bin seviyelerinde konsolide bekliyor. Bazıları ise BTC’nin yükselişe geçebileceğini söylüyor.

Peki yerli analistler dün yaşanan düşüş ve BTC fiyatı hakkında neler söyledi?

Dr. Hardfork, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada BTC’nin aylık kapanışını 11 bin dolar seviyesi üzerinde yapacağını düşündüğü dile getirdi. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Pozisyonları patlatmak için 9 bin-10 bin dolar arasında dalgalanmalar yaşanabiliyor ama trendin yukarı olduğunu ve aylık kapanışın 11 bin üzerinde olacağı şekilde planımı yapıyorum. 8 bin 200 altına inmediği müddetçe bu görüşü savunacağım.”

Etrafta gezen 3- 5 bin dolar analizlerini eleştiren Dr. Hardfork; bu seviyelerin hayal olduğunu söyledi.

Bir diğer analist @madenuzmani ise şu ifadeleri kullandı:

“#Bitcoin’de onaylanmış simetrik üçgen formasyonu, iptal oldu. Şu anki şartta 9 bin 300 dolar desteği büyük bir önem arz ediyor. Kırılımı düşüşü derinleştirebilir. Kırılmazsa, yükseliş biraz yatay hareket sonunda eğer 9 bin 600 dolar direnci kırılırsa devam edebilir.”

Kripto Levent ise 10 binin zorlu bir seviye olduğunu dile getirdi. Kripto Levent şunları söyledi: “10k ekstra bir destek olmazsa aşılması zor bir bariyer. Oradaki savaş gerçekten güçlü, ama imkansız değil. Tepe, dip, trend ve hareketli ortalama takibi yapmak bu zamanlarda yardımcı olacaktır karar vermemizde.”

Analist bir sonraki tweet’te ise “#BTC’de yöneliş yükselen trendine doğru tekrar. Şu fiyattaki durum bize söyleyecek yükseliş için tamam mı devam mı. Sorularımızın cevaplarını orada alacağız” dedi.

“Yükselişin İlk Adımını Bekliyorum”

Deep Blue da BTC’nin desteğe yaklaşmış olduğunu ifade etti. Analist, şunları söyledi: “BTC desteğe yaklaşmış. Bir kaç günlük kırmızı mumlar görebiliriz. 18 hazirandan itibaren yükselişin ilk adımını BTC’den bekliyorum.”

8 Bin 600 İlk Hedef Olabilir

Bir diğer analist Berk Tavşan ise bir analiz paylaşarak bu aşamada 8 bin 600’ün ilk hedef olacağını söyledi.