Yükleniyor...

Yerli Trader Kripto Emre’den Dikkat Çeken Altın Çıkışı!

Yerli trader ve kripto para analisti Kripto Emre, dün Twitter'da attığı tweet'leriyle kripto para gündemine dair açıklamalarda bulundu ve altın ile dijital altın olarak bilinen Bitcoin'i kıyasladı.

kripto emre 2

Yerli trader ve kripto para analisti Kripto Emre, dün Twitter’da attığı tweet’leriyle kripto para gündemine dair açıklamalarda bulundu ve altın ile dijital altın olarak bilinen Bitcoin’i kıyasladı. Trader attığı tweet’te, balina sayısının artmasını da baz alarak şöyle bir çıkarımda bulundu:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Blokzincir analizlerine göre Bitcoin’deki son yarılanmadan bu yana cüzdanında 1,000 ve üzeri BTC bulunan balina sayısı %2 artarak 1840 olmuş. Bugün dünyada 190 milyar gram Altın var. Ancak sadece 21 milyon BTC olacak. Hangisi uzun vadede daha çok değerlenir, belli değil mi?”

Altın Da Ayrı Dert!

Değer deposu olarak bilinen varlıkların arasındaki arz farkından kıyasla bir değerlendirme yapan analiste, bir takipçisi altına gözü kapalı bir şekilde bile girilebileceğini fakat Bitcoin’de durumun böyle olmadığını belirtince analist şöyle yanıt verdi:

“Altını da alınca saklaması dert; kasa mı kiralayacaksın, eve mi saklayacaksın? Faiz getirmez, temettü ödemez, 5 sene yerinde saydığı döneme mi denk geleceksin belli değil. Satacağın zaman kim kaçtan alacak; ayarı saf mı, yıpranmış mı, alırken sahtesini mi verdiler… Herkes mercekle kurcalayacak.”

Böylece Kripto Emre bu karşılaştırmada nerde durduğunu bir kez daha belirtti. Ünlü analist ayrıca ülkelerin merkez bankalarının kripto paralara ısınması ile ilgili de Twitter’da açıklamalarda bulundu.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
yns
yns
2 yıl önce

yalnız 21 milyon btc olarak değil bölüp satoshi olarak yazacaktın emre eksik bir yorumlama yapmışsın cardanoyu 5 tl den alan birinin değerlendirmesi neden yazılır ilginç …

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x