Yükleniyor...

YFI, Bitcoin’in Tüm Zamanlarının Rekorunu Kırarak 25 Bin Dolara Yükseldi

Yearn.

yearn finance bitcoin rekorunu gecti

Yearn. Finance (YFI), tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştı. DeFi platformunun popüler kripto parası 25 bin dolar seviyesine kadar yükselerek, lider kripto para Bitcoin’in (BTC) tüm zamanlarının en yüksek seviyesini kırdı ve kripto para piyasasında büyük bir başarıya imza attı.

Son 24 saat içerisinde de %33’lük bir artış gösteren YFI,  geçtiğimiz hafta 16 bin dolar seviyelerinden işlem görüyorken, kısa süreli olarak 14 bin dolar seviyesine geri çekilmişti. Daha sonra ise başarılı bir ralli ile 25 bin dolar seviyesine kadar çıktı.

Merkezi olmayan finans protokolü yearn.finance’a güç veren YFI, kripto para piyasasını şaşırtmaya devam edecek gibi görünüyor. En şaşırtıcı olan kısmı, YFI yaratıcı Andre Cronje’nin Temmuz ayının ortasında YFI’yi “tamamen değersiz 0 arz kripto parası” olarak tanımlanmasına rağmen, bugün itibari ile 25 bin dolar seviyesine yükselmesi.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 11.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu, tek bir YFI’nin fiyatının tek bir Bitcoin’in iki katından fazla olduğunu anlamına geliyor. YFI’nın bu kadar değerli olmasının temel sebebi, arzının çok düşük olması olarak gösteriliyor.  Dolaşımda olan 18 milyon Bitcoin’e kıyasla, piyasada 29.962 YFI bulunmakta.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x