Yükleniyor...

YFI’nin Bitcoin’e (BTC) Karşı Yükselişi Devam Ediyor

Eylül ayı kripto para piyasaları için sert bir başlangıç oldu.

yfinin bitcoine btc karsi yukselisi devam ediyor

Eylül ayı kripto para piyasaları için sert bir başlangıç oldu. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto paralarda düşüş yaşanırken, birkaç altcoin bu piyasada bile iyi performans göstermeyi başardı.

Bitcoin ve genel olarak kripto piyasası için iyi bir hafta olmadı. Ancak piyasanın neredeyse tamamı düşüş yaşarken, yatırımcısını sevindiren altcoin’ler de mevcut.

Yaklaşık 1.440 dolarlık iki günlük düşüşün ardından, Bitcoin yazım itibari ile 10.774 dolar seviyesinden işlem görüyor. Şimdilik Bitcoin’in Temmuz ayının sonundan bu yana sahip olduğu 11.000 dolarlık destek seviyesi günleri geride kalmış durumda. Lider kripto para, Ağustos ayı başından beri görülmeyen 10.500 dolar seviyesine doğru yaklaşıyor.

Bununla birlikte Bitcoin’in piyasadaki lider kripto para çifti olduğu da düşünüldüğünde, düşüşün kripto para piyasasının genelinde görülmesi de şaşırtıcı değil.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’da geçtiğimiz aylarda yaşanan yükselişte sona erdi ve ETH, 488 dolar seviyesine ulaştıktan sonra, 390 dolar seviyesine kadar geriledi.

Son günlerin parlayan yıldızı YFI ise 40.000 dolar seviyesine dokunduktan sonra, bir düzeltme yaşadı. Ancak bugün piyasanın genel düşüşüne rağmen, mevcut duruma direnerek istikrarlı kalmayı başardı ve YFI bugün %5’in üzerinde artış gösterdi.

Birim başına baktığımızda ise YFI, Bitcoin’den üç kat daha değerli hale geldi.

Yatırımcısı güldüren bir diğer kripto para ise TRON (TRX) oldu. TRON, bir yıldan fazla bir süredir bu kadar sert bir fiyat artışı yaşamadı ve 2018’den beri 0.0425 doların üzerinde işlem göremeyen kripto para, son 24 saat içerisinde yaklaşık %40 artış gösterdi.

Yaşadığı artış ile birlikte, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında en iyi performansı gösteren TRX’de ilerleyen günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner