Yükleniyor...

Yıl Sonunda Bitcoin (BTC)’nin 20 Bin Doları Görmesi İhtimalinin 3 Nedeni

İç karartıcı bir düşüşten günler sonra, Bitcoin akıllara durgunluk veren bir ralli yaşadı ve yüzde 42'lik bir artış yakaladı.

772AF004 9538 4BE6 B817 E1CD059E9C0F

İç karartıcı bir düşüşten günler sonra, Bitcoin akıllara durgunluk veren bir ralli yaşadı ve yüzde 42’lik bir artış yakaladı. BTC 7 bin 500 dolardan, 10 bin dolara yükseldi. Ardından, önde gelen kripto para birimi 9 bin 500 dolar civarına düştü. Bitcoin’in 20 bin dolar gibi gerçekçi bir fiyat hedefine ulaşmasının yolu açık görünüyor. Bu, birkaç uygun koşul nedeniyle olabilir. Peki nedir bu koşullar, birlikte bakalım.

Büyüyen Bitcoin Baskınlığı

BTC’nin şu anki baskınlığı, yüzde 71’in üzerindeki son zirveden aşağıya yüzde 68’dir. Bitcoin kesinlikle çok sayıda küçük altcoin projesine hükmediyor ve rekabeti yalnızca yeterli miktarda likidite olan bir avuç önde gelen madeni paradan alıyor. Ancak BTC, altcoinlere kıyasla daha yüksek bir büyüme potansiyeli sunuyor ve kendisini fiyat anlamında liderlerden biri olarak belirliyor. Beklenti, Bitcoin’in, altcoinlere karşı uzun vadeli tutumu olan yüzde 90’ın üzerinde bir baskınlığa yükselmesidir. En yüksek kripto para birimi, stabilcoin girişi ile desteklenen en likit varlık olmaya devam etmektedir. Büyüyen bir pazar, tüccarları çekmeye devam edebilir.

Çinli Tüccarlar

Çin tüccarları, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyat keşifinde lider güç olmuştur. Ancak şimdi BTC ticaretine olan ilgi daha da hızlanabilir. Çin’de 2020 yılında Kripto dostu ve blok zinciri artırıcı mevzuatın yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu da büyüme için daha fazla güven anlamına geliyor. Buna ek olarak, Çin Halk Bankası tarafından desteklenen bir ulusal dijital varlığın piyasaya sunulması beklentisi önem taşıyor. Çok sayıda kripto yanlısı haberin ardından millet, yerel varlıkları olan çok sayıda varlığın fiyatını hemen artırmaya başladı – NEO, TRON (TRX), QTUM, OmiseGo (OMG), Ontology (ONT). Bu altcoinlerden elde edilen kazançlar gelecekte BTC’ye de geri dönebilir.

Bakkt Vadeli İşlem Seçenekleri Açılışı

Bakkt, 9 Aralık’ta bitcoin opsiyon ticareti için pazarını açacak. Bu aynı zamanda BTC fiyatını belli bir yöne çekmek için bir teşvik olduğu anlamına gelecektir. Vadeli işlem seçenekleri BTC fiyatlarındaki dalgalanmayı dengeleyebilecek ve riske girme riskini önleyebilecek bir pazar oluşturacaktır. Vadeli işlem ve opsiyonların varlığı, kurumsal yatırımcıları riskten korunmak için daha az dalgalanma korkusuyla Bitcoin’e yatırım yapmaya çekebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner