Yükleniyor...

Yıldız Ventures, 2022 Yılına Damga Vurdu!

Yıldız Holding tarafından kurulan Yıldız Ventures, 900'den fazla start-up ve 70'ten fazla VC fonunu değerlendirerek 2022 yılına damga vurdu.

Yildiz Ventures 2022 Yilina Damga Vurdu

Yıldız Holding tarafından kurulan Yıldız Ventures, 900’den fazla start-up ve 70’ten fazla VC fonunu değerlendirerek 2022 yılına damga vurdu.

Yıldız Holding, kurumsal girişim sermayesi (CVC) kapsamında yenilikçi iş fikirlerini büyütmeyi amaçlayan Yıldız Ventures ile güçlü adımlar atıyor. VC‘lerin Türkiye‘de yaygınlaşmaya başlaması, birçok yenilikçi iş fikrinin de ortaya çıkmasına kolaylık sağlıyor. Yıldız Ventures, gıda, tüketici ve perakende teknolojileri alanlarına odaklanarak yeni girişimlere yatırım yapıyor. Yıldız Holding’in VC‘si, başta e-ticaret olmak üzere bu ekosistemde yer alan, tedarik zinciri, finansal teknolojiler, data kullanımı, yapay zeka ve lojistik gibi sektörlere odaklanıyor.

Yıldız Ventures, Dolu Dolu Bir Yıl Geçirdi

Yıldız Holding’in girişimci dalı Yıldız Ventures, 2022 yılında ödülleri ve yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2019 yılında kurulan Yıldız Ventures, 2022 yılını büyüme performansıyla tamamladı.

Earlybird Venture Capital ve Revo Capital gibi girişim sermayesi yatırım fonları da dahil olmak üzere birçok fonu destekleyen Yıldız Ventures; 2022 yılında girişim sermayesi şirketi Gözde Tech Ventures’ı da kurarak yüzde 59’u uluslararası, yüzde 41’i yerel olmak üzere 900’den fazla start-up’la ve 70’ten fazla VC fonunu değerlendirme fırsatı buldu.

Yildiz Ventures Dolu Dolu Bir Yil Gecirdi

Yıldız Ventures Kurucusu ve CEO’su Yahya Ülker, global ve yerli erken aşama teknoloji VC fonlarına ve bağımsız sektör erken aşama büyüme evresindeki girişimlere direkt yatırım yapmak için, 2022 yılının başında Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın yeni nesil teknoloji yatırım kolu olan Gözde Tech Ventures’ı kurduklarını belirtti.

Gözde Tech Ventures ile birlikte, global çaptaki yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçmesi amacıyla yatırımlar sağlanıyor. Alanında öncü girişimleri desteklediklerini belirten Ülker, yıl boyunca 24 yatırım komitesi düzenlediklerini ifade etti.

Yıldız Ventures, Kadın Girişimcilere de Destek Verdi

Arya Kadın Yatırım Platformu‘nun Beyond The Billion iş birliğiyle başlattığı “Türkiye ve Komşu Ülkelerde Kadın Girişimcilere 100 Milyon Dolar” kampanyasının ilk destekçilerinden biri olan Yıldız Ventures, 2022 yılında direkt ve dolaylı olarak girişim sermayesi fon yatırımları ile kadın kurucu veya kadın ortak kuruculu 29 girişime yaklaşık 1,2 milyon dolar sermaye sağladı.

Yıldız Ventures, Ödüller Yağmuruna Tutuldu

Yıldız Ventures, 2022’de Fast Company Startup Dostu Şirketler yarışmasında dördüncülük ödülü, İsteGelsin ile Fast Company En iyi Kurum İçi Girişimcilik’te ikincilik ödülü, IDC Türkiye’nin düzenlediği Future Enterprise Ödülleri’nde Startup Connector “Best in Future Ecosytem” kategorisinde birincilik ödülü ve Jobverse-Yapay Zeka ve Metaverse ile İşe Alım “Best in Future of Work” kategorisinde üçüncülük ödüllerini aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x