Yükleniyor...

Yılın En Etkili Kripto İnsanı Cardano Kurucusu Oldu

Twitter'da düzenlenen yılın en etkili kripto insanı anketinde Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson birinci oldu.

Yilin En Etkili Kripto Insani Cardano Kurucusu Oldu

Twitter’da düzenlenen yılın en etkili kripto insanı anketinde Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson birinci oldu.

Bu yıl, son yılların en sancılı ve en çalkantılı kripto yılı oldu. Geride kalan yılda, birçok çöküş senaryosu ve iflaslar gerçekleşti. Küresel ekonominin de etkisiyle, zorlu bir ayı piyasası yaşandı. Yıla damga vuran olay FTX’in iflas etmesi olurken, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried da hukuksal süreçlerle yılı tamamladı. Twitter’da düzenlenen bir ankette, yılın en etkili kripto insanı oylaması yapıldı. Ankette, en çok oyu Cardano kurucusu Charles Hoskinson aldı.

Anket Kazananı Cardano Kurucusu Olurken, Binance CEO’su İkinci Oldu

Twitter’da Whalechart adlı bir kullanıcının yaptığı ankette, yılın en etkili kripto insanı seçildi. Ankette, Ethereum CEO’su Vitalik Buterin, Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ve FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) yer aldı.

Sosyal medya platformu Twitter’da düzenlenen ankete, yoğun ilgi gösterildi. Anketin kazananı yüzde 36’lık bir oy ile Charles Hoskinson oldu.

Twitter’da birçok kullanıcı bu anket sonucuna şaşırdı. Çünkü ankette, Binance CEO’su CZ yüzde 34’lük bir oy ile ikinci oldu. Kullanıcılar, CZ‘nin birinci seçilmesini bekliyordu.

Ancak CZ, oylama sonuçlarının ardından Hoskinson’u tebrik etti. CZ‘nin tebriğine boş kalmayan Hoskinson, zor bir seçim olduğunu ve ankette CZ ile berabere kaldıklarını düşündüğünü iletti.

Ekran Resmi 2022 12 30 10.41.38


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x