Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Yılın İlk Borsa Hack Saldırısının Faturası 16 Milyon Dolar

Yılın İlk Borsa Hack Saldırısının Faturası 16 Milyon Dolar

ABONE OL:google-news

2019’un ilk kripto para borsa hack saldırısının faturası yavaş yavaş belirginleşiyor. Yeni Zelandalı kripto para borası Cryptopia’dan çalınan kripto varlıkların değerinin 2.5 milyon dolar civarında olduğunu öne süren ilk raporların aksine son raporlar saldırının gerçek faturasının 16 milyon dolara kadar çıktığını ortaya koyuyor. Blockchain analiz platformu Elementus’a göre, saldırının asıl faturası Elementus sorgu motoru kullanılarak Ethereum Blockchain’i analiz edilerek tespit edildi.

16 milyon dolarlık rakam Ethereum ve ERC-20 token’larını kapsıyor. Bu da saldırıda daha fazla fonun tehlikeye girme olasılığının bulunduğu anlamına geliyor. Elementus ayrıca, hack’in güvenlik açısından rahatsız edici bir analizini yaptığını, çünkü bunun nasıl gerçekleştiğini incelemek üzere birkaç soruyu gündeme getirdiğini söylüyor.

Cryptopia Hack Saldırısı Hakkında Yeni Bilgiler

Elementus’a göre, hack saldırısının arkasındaki bilgisayar korsanları beş gün boyunca 3.500.124 dolar değerinde Ethereum, 2.446.212 dolar değerinde Dentacoin ve 1.148.144 dolar değerindeki Centrality olmak üzere toplamda 16.002.108 dolar değerindeki Ethereum token’ının borsadan çıkardılar. Bu fonları Cryptopia’dan çıkardıktan sonra bilgisayar korsanları 882.632 dolarlık nakit parayı elde etmeyi umarak küçük parçalarla borsalara transfer yapmaya başladılar.

Cryptopia hack saldırısını ilginç kılan şey, korsanların doğrudan 76.000’den fazla kullanıcı cüzdanına saldırmış olmalarıydı. Saldırganlar borsanın akıllı sözleşmesinde tek bir zayıf nokta bulamadıkları halde Cryptopia’dan binlerce özel kullanıcı anahtarını almanın bir yolunu bulmuşlardı. Elementus’a göre, asıl şok edici şey bilgisayar korsanlarının zaman karşı yarışmak yerine beş gün boyunca saldırılarını sürdürmüş olmalarıydı. Ertesi gün saldırının farkına varılmış olsa da hiçbir müdehalede bulunulamamıştı. Bu da Cryptopia’nın 76.000’den fazla kullanıcı cüzdanına erişimini tümüyle kaybettiği anlamına geliyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar