Yükleniyor...

Yılın Yükselişini Yapan Bitcoin’de (BTC) Hareket Devam Edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), önceki gün hızlı bir hareketle 10 bin doların üzerine çıktı.

bitcoinde hareket devam edecek mi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), önceki gün hızlı bir hareketle 10 bin doların üzerine çıktı. BTC, yüzde 10’un üzerinde bir toparlanma yaşadı ve ABD Doları karşısında 10 bin 500 dolarlık kilit direnci kırdı. BTC, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 11 bin 11 dolardan işlem görüyordu. Peki analistler kripto para birimi için ne diyor?

Usta analist Aayush Jindal, Bitcoin’in 11 bin doların üzerinde işlem gördüğünü ve boğaların 12 bin dolarlık bir test bölgesini hedeflediğini ifade etti. Analiste göre Bitcoin rallisini 10 bin ve 10 bin 500 dolarlık direnç seviyelerinin üzerine çıkardı.

Fiyat 11 bin 422 dolar ile aylık en yüksek seviyesinde işlem gördü ve şu anda kazançları pekiştiriyor. BTC / USD paritesinin saatlik grafiğinde 10 bin 800 dolar civarında bir destekle oluşan büyük bir yükseliş trendi çizgisi var. Analiste göre paritenin yakın dönemde 11 bin 600  ve 12 bin dolar seviyelerine yükselmesi bekleniyor.

Jindal’a göre BTC / USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 10 bin 800 dolara yakın destekle kısa vadeli bir sözleşme üçgeni oluşuyor gibi görünüyor. Üçgen destek, son artıştaki % 50Fib geri çekilme seviyesine yakın.

Üçgen desteğin altında, fiyat 10 bin 600 dolarlık desteğe doğru düzelebilir. Artan yönde, üçgen direnci 11 bin 100 dolar seviyesine yakın. Başarılı bir hareket, fiyatı 11 bin 250 dolarlık direnç seviyesine yönlendirebilir.

“Riskli Görünüyor”

Popüler analist Nebraskan Gooner, sağlıklı bir geri çekilmenin şu an iyi olabileceğini belirtti. Analist, şu ifadeleri kullandı:

“Ben kısa vadeli bir yatırımcıyım. Büyük resim ne olur umurumda değil. Şimdilik, sağlıklı bir geri çekilme bile iyidir.”

Gooner ayrıca bir başka FOMO yükselişinin geldiğini ifade etti. Analist, henüz acele etmeyeceğini, durumun biraz fazla riskli göründüğünü ifade ederek 11 bin 200 doları ziyaret edilmesi gereken direnç alanı olarak gösterdi.

13 Bin Dolar Mümkün mü?

Bir diğer ünlü isim Josh Rager ise BTC fiyatında önemli direncin kırıldığını ifade etti. Rager, şunları söyledi:

“Bu günlük kapanış inanılmaz ve ayı piyasasını bitirip 13 bin dolara doğru bir ralliyi körükleyen Nisan 2019’un bin dolarlık mumuna çok benziyor. Ancak bu kez ralli, BTC için tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkışı sağlamalı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner