Yükleniyor...

YouTube, Geri Adım Attı Ancak Birçok Video Hala Kayıp

YouTube bu hafta kripto para ile alakalı videoları video paylaşım platformundan kaldırmış, ardından büyük tepki toplamıştı.

47E1C709 C26D 4C86 8533 D6FDB92F2319

YouTube bu hafta kripto para ile alakalı videoları video paylaşım platformundan kaldırmış, ardından büyük tepki toplamıştı. Ancak bir sözcüye göre durum eski haline getirildi. Ama içerik oluşturucuları farklı bir hikaye anlatıyor.

Sözcü, kripto para birimi eğitim kanalları ve diğerlerinin yüzlerce kayıp videosu hakkında kasıtlı olarak sildiğine dair iddialara yanıt vererek, YouTube’un “yanlış çağrı” yaptığını söyledi. Sözcü, “Sitemizdeki çok sayıda video ile bazen yanlış arama yapıyoruz. Bir videonun yanlışlıkla kaldırıldığı dikkatimize sunulduğunda, videoyu eski haline getirmek için hızlı hareket ederiz. Ayrıca yükleyicilere kaldırma işlemlerine itiraz etme olanağı sunuyoruz ve içerikleri yeniden gözden geçireceğiz ”dedi.

Sözcü ayrıca YouTube’un kripto para birimi videolarıyla ilgili herhangi bir politika değişikliğine gitmediğini belirtti.

Youtube Kullanıcıları Hala Videolara Erişemiyor

Buna rağmen, bazı YouTube kullanıcıları silinen videolarına erişilemediğini iddia ediyor. 200.000 abonesi ve birçok videosu ile yatırım eğitimi kanalı işleten Chris Dunn, “Bugün, YouTube yalnızca dün eski haline getirdikleri videoları değil, daha önce hiç silmedikleri en az bir videoyu daha sildi” dedi.

Dun ayrıca YouTube’dan tamamen uzaklaşmayı ciddi bir şekilde düşündüğünü söyledi. Youtube’dan ise konuyla alakalı bir açıklama henüz gelmedi. 

 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x