Yükleniyor...

YouTube Kripto Para Videolarını Kaldırıyor mu?

Google'ın sahip olduğu sosyal ağlardan birisi olan YouTube hakkında kripto para birimiyle ilgili videoları ve kanalları kısıtladığını ve hatta sildiğini konusunda iddialar dolaşıyor.

youtube kripto para videolarını kaldırıyor mu

Google’ın sahip olduğu sosyal ağlardan birisi olan YouTube hakkında kripto para birimiyle ilgili videoları ve kanalları kısıtladığını ve hatta sildiğini konusunda iddialar dolaşıyor. Birkaç YouTube kullanıcısı son birkaç saat içinde videoların ve hatta kanalların tamamen kaldırıldığını bildirdi. Sektördeki en popüler kanallardan birini 200 binden fazla aboneyle işleten deneyimli kripto yatırımcısı ve influencer Chris Dunn için de durum böyle.

Dunn, video platformunun “zararlı veya tehlikeli içerik” ve “yasal düzenlemelere tabi ürünlerin satışı” nedeniyle bazı videolarını aniden kaldırdığını iddia ediyor. Ayrıca, on yıldan fazla bir süredir benzer içerikler ürettiğini yaptığını ve şimdiye kadar hiçbirinin kaldırılmadığını söyleyen Dunn, “Daha önce hiç sıkıntı yaşamadım” dedi.  Başka bir popüler kripto kanalı olan BTC-Sessions da benzer sorunlara sahip gibi görünüyor, üç yıllık bir videonun aynı nedenden dolayı tamamen kaldırıldığı iddia ediliyor.

YouTube En Çok Kullanılan Ağlardan Birisiydi

Youtube kripto para içeriği barındıran ve bu anlamda en çok kullanılan sosyal medya ağlarından birisiydi. Son dönemlerde bir çok kripto kanalı geliştirildi, bazıları muazzam miktarda abone kazandı.

Influencer Omar Bham, video devinin sektöre karşı ciddi adımlar attığından emin. Bham, kriptoyla ilgili Facebook grubunun bir süre önce nasıl silindiğine bir örnek vererek Google ve Facebook gibi dev şirketlerin gücünden bahsetmişti. Dahası, sosyal medya devi grubu yöneten tüm hesapları sildi ve o zamandan beri herhangi bir açıklama yapmadı ya da sorulara cevap vermedi. Bham, Youtube’un da şimdi aynı şeyi yapıyor olabileceğini öne sürüyor.

Sosyal ağlar ilk kez kripto endüstrisine karşı yasal işlem başlattı. 2018 yılı boyunca, hem Google hem de Facebook kriptoyla ilgili reklamları yasakladı. O yılın ilerleyen saatlerinde, Google yasağı kısmen kaldırmış ve Facebook da kaldırmıştı.

YouTube, konuyla ilgili resmi bir bildirimin yapmadı henüz. Bu nedenle bunun kasıtlı bir saldırı veya güvenlik önlemi olup olmadığını henüz bilmiyoruz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x