Yükleniyor...

Youtube, Kripto Varlık Hesaplarını Sansürlemeye Devam Ediyor!

Son günlerde Youtube, birçok kripto varlık hesabının paylaşımlarına ya sansür uyguluyor ya da hesapları tamamen kapatıyor.

youtube kripto varlik hesaplarina saldiriya devam ediyor

Son günlerde Youtube, birçok kripto varlık hesabının paylaşımlarına ya sansür uyguluyor ya da hesapları tamamen kapatıyor. Birçok kullanıcı haksız sansür başvurusu ile birlikte, hesaplarına tekrardan ulaşsa da CryptosRus gibi bazı hesapların engeli haftalar geçmesine rağmen halen açılmadı.

Popüler sosyal video platformu, özellikle Aralık 2019’da çok sayıda yüksek aboneli kripto hesabını yasakladı ya da sansür uyguladı. Bu hesapların çoğu sonraki günlerde yenilenmeye gitti, ancak 2020’nin başlarından itibaren kullanıcılar daha fazla haksız yasaklanma bildirmeye başladı.

Tone Vays ve Crypto Crow kanal sunucusu Jason Appleton’un kanalları da Nisan ayında yasaklandı, ancak YouTube birkaç gün içinde hesapları tekrardan eski haline getirdi.

CryptosRus Engeli Devam Ediyor

Kripto varlık üzerine içerek üreten birçok Youtuber, son bir kaç ay içerisinde kanallarını geri alsa dahi, 64.000 aboneye sahip CryptosRus’un başvuralı hala ret görüyor. Kanalın sevenleri de bu duruma isyan ediyor.

Youtube’nın kripto varlık hesaplarına uyguladığı bu sansür ve hesap kapatma uygulaması halen gizemini koruyor. Birçok görüşe göre bu durum, Youtube’nın algoritmasından kaynaklanıyor. Eğer söz konusu problem algoritma kaynaklı ise, bu sorun çözülene kadar bir süre daha kripto hesaplarında sansür ve kapatmaya şahit olacağız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner