Yükleniyor...

Youtube, Ünlü Bitcoin ve Kripto Varlık Analistinin Hesabını Kapattı

Tanınmış Bitcoin ve kripto varlık analisti Tone Vays, YouTube hesabının feshedildiğini açıkladı.

youtube unlu kripto varlik analistinin hesabini kapatti

Tanınmış Bitcoin ve kripto varlık analisti Tone Vays, YouTube hesabının feshedildiğini açıkladı. Eski bir Bear Stearns risk analisti ve JP Morgan Chase Başkan Yardımcısı Vays, videolarından birinde uyarı aldıktan kısa bir süre sonra hesabının tamamen kapatıldığını açıkladı.

Popüler kripto varlık tüccarı Perşembe günü Twitter’dan 201.000 takipçisine yaptığı açıklamada YouTube kanalının artık 404 hatasını verdiğini belirtti. Tek bir video uyarısından sonra tamamen kanalın kaldırılması hem diğer kripto varlık analistlerinden hem de Tone Vays takipçilerinden oldukça tepki çekti.

Yotube’da yer alan kripto varlık destekçileri, özellikle son aylarda ünlü video paylaşım platformunun hiçbir neden göstermeden videolarını kaldırdığını ve kanallarını kapattığını dile getirdiler. Youtube’un neden böyle bir tutum içerisine girdiği henüz bilinmiyor.

Aralık ayında da yüzlerce kripto varlık videosu kaldırılmış ve Youtube sözcüsünün kripto varlık içerikleri yanlışlıkla zararlı olarak işaretlenmiş açıklamasının hemen ardından tekrar yüklenmişti. Ancak son zamanlarda yaşanan sorunlar hakkında YouTube kanadından herhangi bir açıklama yapılmadı.