Yükleniyor...

YouTube’dan Bitcoin’in (BTC) Parlayacağını 2011’de Söyleyen Ünlü İsme Sansür!

Bitcoin içerik üreticisi Davinci Jeremie’nin YouTube hesabı, tüm abonelikleriyle birlikte kalıcı olarak silindi

youtubedan sansur bitcoin kripto para

Bitcoin içerik üreticisi Davinci Jeremie’nin YouTube hesabı, tüm abonelikleriyle birlikte kalıcı olarak silindi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

YouTube, Bitcoin içerik üreticisi Davinci Jeremie’nin hesabını kalıcı olarak yasakladı. Karar, YouTube ile kripto topluluğu arasında yaşanan gergin ilişkinin devamı niteliğinde. Youtube daha önce de birçok videoyu yayından kaldırmış, kripto para topluluğunun önemli isimlerinin hesaplarını askıya almıştı.

YouTube Bunu Alışkanlık Haline Getirdi

Jeremie, hesabını geri alma umuduyla YouTube’un aleyhindeki kararını Twitter’da paylaştı. YouTube’da 82 bin takipçiye sahip popüler bir Bitcoin yayıncısı olan Davinci Jeremie, dün platformda kalıcı olarak yasaklandı.

YouTube geçmişte Bitcoin ile ilgili içeriği kendi platformunda yasaklamayı alışkanlık haline getirdi. YouTube daha önce bunların algoritma hatalarından kaynaklandığını açıklamıştı ancak kripto para fenomenlerinin ve içerik oluşturucuların tekrarlanan yasakları, video paylaşım platformunun kripto para karşıtı olduğu iddialarının ortaya çıkmasına yol açtı. Jeremie’nin kendisi zaten daha önce de YouTube saldırılarına maruz kalmıştı, ancak bu sefer hasar kalıcı olacak. Jeremie, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullaran bir tweet attı:

“Aman Tanrım, YouTube kanalım kalıcı olarak silindi! Bu sadece bir grev değil!”

Karar, daha geniş bir kripto para topluluğunun dikkatini çoktan çekti. Bugün erken saatlerde, kripto para içerikleriyle ünlenen YouTuber Sunny Decree, Jeremie’nin kalıcı yasağını tartışan bir video yayınladı. Decree, “Bu bölümle ona destek olmaya çalışıyorum,” dedi.

Yasaktan bu yana Jeremie, başarısız olmasına rağmen YouTube’un kararına itiraz etmeye çalıştı. YouTube’dan gelen yanıt ise şu oldu: “Hesabınızı Topluluk Kurallarımıza ve Hizmet Şartlarımıza göre askıya almaya karar verdik.” E-postadan açık bir şekilde memnun olmayan Jeremie, “Yönergelerle kafanıza çarptım ve dava edilmek istemediğim için bunları nasıl ihlal ettiğinizi göstermiyorum” dedi.

YouTube, @TeamYouTube hesabı aracılığıyla Jeremie’nin tweetine bir yanıt yayınladı. Karar sonunda onaylanırsa kendisine daha fazla bilgi sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler. Kripto para konusunda video içerik üretenler, başka video platformlarından yararlanmayı düşünebilir. Bu platformlar, kripto para topluluğunun YouTube ile gergin ilişkisinden faydalanabilir.

Davinci Jeremie Kimdir?

Davinci Jeremie, 2011 yılında Bitcoin hakkında çektiği videolarla biliniyor. Ünlü isim o zamandan Bitcoin’in geleceğine yönelik iyimser tahminler yapıyordu. Tam olarak 1 Haziran 2011’de yayın yapan Şilili yazılım geliştiricisi Davinci Jeremie önceki çağrılarına göre en az bilinen Bitcoin gurusu olabilir.

İçerik üreticisi 2011 yılında çektiği bir videoda, Bitcoin’in artık ödemelerde ve para transferlerinde kullanıldığını ve zamanla daha da gelişeceğini ifade ediyor. Jeremie, Bitcoin ile para transferi konusunda şunları söyledi:

“Kredi kartımı çıkarmam gerekmiyor, adresimi yazmak zorunda değilim, posta kodumu ve geri kalan her şeyi hatırlamak zorunda değilim. Kimse %3’lük bir kesinti yapmadı. İşlem oldukça hızlıydı, sorunsuz ve kolaydı.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x